אושרה בקשת ההסגרה של השופט דן כהן

בית המשפט בפרו אישר את הבקשה הישראלית להסגיר את השופט לשעבר דן כהן לישראל. החשוד בעברות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

אורנית עצר , כ"ח בתשרי תש"ע

השופט דן כהן
השופט דן כהן
ערוץ 2
בית המשפט בפרו אישר את הבקשה הישראלית להסגיר את השופט לשעבר דן כהן לישראל. כהן, חשוד כי ביצע עברות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.
 
משרד המשפטי בפרו הודיע כי במסגרת תהליך ההסגרה של השופט לשעבר, יעביר בית המשפט העליון בפרו את מסמכי ההסגרה למשרד המשפטים הישראלי. בהודעה נמסר כי החלטת ההסגרה הייתה ללא "מניעים פוליטיים, צבאיים או דתיים".

לפני כחודשיים הותר לפרסום כי השופט כהן נעצר בפרו, לשם נמלט לאחר שנפתחה נגדו חקירה על ידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך.

כהן, מחותנו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרון ברק (בתו של כהן נשואה לבנו של ברק) חשוד בביצוע עבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור, רישום כוזב במסמכי תאגיד, שיבוש מהלכי משפט ועבירות על חוק ניירות ערך.

כהן נמלט לפרו, עימה אין למדינת ישראל אמנת הסגרה. על אף בריחתו, ולמרות שלישראל אין הסכם הסגרה עם פרו, פעלה הפרקליטות להכנת כתב אישום כנגדו בתיק רחב מימדים במיוחד. לאחר שהסתיימה הכנת כתב האישום כנגדו הוחל במגעים עם שלטונות פרו, לרבות הדרישות המשפטיות הנלוות להליך ההסגרה.