אריק זאבי: אסור להתייאש

בשיחה עם חניכי "מעגלים" אמר הג'ודוקאי אריק זאבי: האנשים שהצליחו הם אלו שנלחמו עד הסוף, לכן אתמודד גם באולימפיאדה הבאה.

אורנית עצר , ג' בחשון תש"ע

אריק זאבי בכנס מעגלים
אריק זאבי בכנס מעגליםטוען....

כ-400 תלמידי כיתות י"א מהתיכונים הדתיים מכל הארץ השתתפו בכנס הפתיחה של ארגון מעגלים בפארק "מקורות הירקון" . מעבר למפגש הכרות עם המדריכים השונים, התלמידים השתתפו בסדנאות ופעילויות בנושא כוח רצון ויכולת הצלחה. הכנס נחתם במפגש מרתק עם הג'ודוקאי הישראלי - אריק זאבי, שלוש פעמים אלוף אירופה במשקל עד 100 ק"ג ובעל מדלית הארד מאולימפיאדת אתונה.

זאבי הרשים את התלמידים כאשר סיפר על תחילת דרכו כחניך בחוג לג'ודו במקלט קטן בפרדס כץ. לאחר מכן, הסביר על ההישגים באליפויות השונות ועידד אותם לא להתייאש בחיים: "אסור להתייאש. בסופו של דבר האנשים שהצליחו הם אלו שלא וויתרו, שהתעקשו ונלחמו עד הסוף. הוא הוסיף כי זה מה שדחף אותו באולימפיאדת אתונה, בה זכה במדליית ארד".

התלמידים אשר התרשמו במיוחד מהסיפור של זאבי, שאלו אותו האם הוא מתכוון להתמודד באולימפיאדה הבאה. אריק הזכיר כי הוא יחסית מבוגר לתחום (32), ועבר הרבה פציעות במהלך השנים אך עדיין לא מוותר, "אני מאד רוצה להתמודד באולימפיאדה הבאה, אך בתנאי שאני אראה שאוכל להצליח שם. רק להגיע לאולימפיאדה לא מעניין אותי. אני לא מוותר. השנה הינה שנת מבחן חשובה בה אשקיע את כל כולי ואם אראה שאני עדיין טוב אז אמשיך".

לאחר השיחה המרתקת, אריק זאבי הדגים יחד עם התלמידים שיטות קרב מתחום הג'ודו וזכה למחיאות כפיים סוערות מהקהל.

כנס הפתיחה של מעגלים פותח את הפעילויות הרבות בהן ישתתפו התלמידים עד לסיום הבגרויות. מעגלים פועל כיום ב-70 תיכוניים דתיים ברחבי הארץ בקרב 3100 תלמידים למען העצמת בני נוער לפני הגיוס לצבא, ולמתן כלים להתמודדות לאחר סיום הלימודים התיכוניים.

המדריכים של מעגלים, ילוון אותם בפעילויות רבות המתקיימות במסגרת בית הספר ומשלבות תכנים בלתי פורמאליים, מפגשים, טיולים  ושיחות אישיות  בין המדריך לתלמיד.

לאחר 10 שנות פעילות, ניתן לראות עלייה דרמטית בשיעור תלמידי התיכוניים הדתיים המשתלבים במכינות קדם צבאיות וישיבות הסדר.