נאווי חוזר להתנכל למתיישבים

יומיים בלבד אחרי שנגזר דינו, חזר היום העבריין עזרא נאווי לדרום הר חברון, מלווה בשותפו פעיל החמאס מוחמד אבו קריש, ובפעילי שמאל.

עוזי ברוך , ו' בחשון תש"ע

חוזר להתנכל למתיישבים
חוזר להתנכל למתיישבים

יומיים בלבד אחרי שנגזר דינו, חזר היום העבריין עזרא נאווי למצפה עשהאל, מלווה בשותפו פעיל החמאס מוחמד אבו קריש, ובפעילי שמאל וערבים נוספים, לישוב מצפה עשהאל, פלשו לחלקות החקלאיות השייכות כחוק למתיישבים והחלו לעבד אותן.

כוחות הבטחון שהגיעו למקום הציגו לפולשים צו שטח צבאי סגור, ועצרו 8 מתוכם, אך את עזרא נאווי עצמו לא עצרו.

המתיישבים הגישו תלונה על הסגת גבול, וכן התלוננו על הסגת גבול נוספת ביום שלישי השבוע, כאשר נאווי ופעילת שמאל נוספת פלשו אל תוך הישוב, וכפי הנראה הגיעו כדי לתכנן את הפלישה הרחבה יותר שביצעו היום.

בנוסף, הגישו מתיישבי מצפה עשהאל תלונה על הארוע החמור מהקיץ שעבר, במהלכו הצית מוחמד אבו קריש, בעזרתו ובתמיכתו של עזרא נאווי, את מטע הזיתים של הישוב ושרף אותו כליל. עד היום לא חקרה משטרת חברון ארוע חמור זה.

עו"ד יורם שפטל המייצג את מתיישבי מצפה עשהאל מטעם ארגון זכויות האדם ביש"ע מתכוון לפנות למשטרת חברון ולדרוש שהפעם ימוצה הדין עם העבריינים מהשמאל. לא יתכן שעזרא נאווי יהיה חסין-חוק כל עוד הוא "מסתפק" בהתנכלויות למתיישבים ואינו תוקף את אנשי כוחות הבטחון עצמם – אומרים בארגון.