"שכונת 'נופי בניה' תקום למרות הגזירות"

מרוץ בניה לזכרו של הלוחם רס"ן בניה ריין נערך בקרני שומרון. "בשנה הבאה יעבר המרוץ בשכונה חדשה - נופי בניה", מבטיח ראש המועצה.

אורנית עצר , י' בכסלו תש"ע

מרוץ בניה לזכרו של הלוחם רס"ן בניה ריין
מרוץ בניה לזכרו של הלוחם רס"ן בניה ריין

מרוץ בניה לזכרו של הלוחם רס"ן בניה ריין ז"ל אשר נפל במלחמת לבנון השנייה התקיים הבוקר (שישי) ביישוב קרני שומרון במעמד ראש המועצה, המשפחה, תושבים וחברים.

ראש מועצת קרני שומרון, הרצל בן ארי, אמר כי "השתתפותם של אלפי ספורטאים ובהים יחידות צה"ל במירוץ על שם גיבור ישראל בניה ריין, הם עדות להמשך התנופה של האחיזה בנחלת אבות. נעשה כל מאמץ שבשנה הבאה יעבור המרוץ בשכונה חדשה - נופי בניה".

שמעון ריין, אביו של בניה, אמר כי "המרוץ בו משתתפים אלפי מבוגרים, צעירים וטף, ממשיך את הרוח הגדולה של בניה ששום חולשות של ההנהגה לא יכולות לה. נמשיך לפעול להקמת שכונת נופי בניה, על אף החולשה המדינית".

על בניה

בניה הי"ד נולד בטז' אייר תשל"ט (13/5/1979). בנם השלישי של שמעון וחגית ריין, אחד משמונה אחים. מהבנים הראשונים שנולדו בישוב קרני שומרון הניצב על שיפולי הרי השומרון. את השכלתו היסודית רכש בביה"ס 'משואה' בישוב, והמשיך את לימודיו בישיבת 'נתיב מאיר' בירושלים. טרם גיוסו לצה"ל פנה ללמוד תורה בישיבת 'תורת החיים' שבנוה-דקלים. התכונות הבולטות ביותר באישיותו היו הענווה, האמת, אומץ הלב והמסירות האינסופית ליעדים שהציב לעצמו. בניה גדל והתפתח למנהיג ששילב עוז וענוה.

בניה לא ראה את שירותו הצבאי כקריירה, הייתה לו תחושת שליחות של ממש. בתום קורס קצינים, שימש כ'גנן קק"ש'– מפקד בקורס קציני שיריון. מאוחר יותר שימש קצין הדרכה בקורס, היה קצין מבצעים גדודי ופיקד על פלוגת שריון .

בפרוץ מלחמת לבנון השניה היה בניה ברגילה. היה זה לאחר ששימש כמפקד פלוגת שריון בחטיבה 460, ועתיד היה לקבל תפקיד בחטיבה 401. בשמעו על המלחמה התייצב לפני המג"ד והודיע לו: "אני כאן". כאשר סירב המג"ד לתת לבניה תפקיד באמצע הלחימה, אמר: "כל עוד תושבי הצפון לא חוזרים לביתם, גם אני לא חוזר". בעקבות עקשנותו הוחלט שבניה יפקד על כח חילוץ, 'כח בניה' היה שמו. 'כח בניה' נכנס תחת אש להביא אספקה של מזון ותחמושת לכוחות הלוחמים. 'כח בניה' לקח על עצמו משימות של חילוץ עשרות לוחמים שהחזרה מהן בחיים הייתה מוטלת בספק רב.

בי"ט אב תשס"ו (12/8/2006) משימתו האחרונה הייתה חילוץ טנק פגוע, במהלכה נפגע הכח מטיל נ"ט. ארבעת לוחמי 'כח בניה' נהרגו.
על אומץ ליבו קיבל רב סרן בניה ריין צל"ש מאלוף פיקוד המרכז.

בניה ריין הי"ד, נקבר בבית העלמין שבקרני שומרון השוכן מעל ואדי קנה, מקום בו אהב בניה לטייל.
(מתוך האתר לזכרו http://www.benaya.name/)