אילון: "אנו מאבדים את הנגב והגליל"

סגן השר אילון שיזם את יום הציונות שנערך היום בכנסת מזהיר כי מדינת ישראל תאבד את הנגב והגליל ללא רוב יהודי שיתיישב באזורים אלו.

חזקי ברוך , ה' בטבת תש"ע

ח"כ איילון
ח"כ איילוןטוען....

יום "הגשמת הציונות בחיזוק הפריפריה" מתקיים היום בכנסת ביוזמתו של סגן שר החוץ, דני אילון (ישראל ביתנו) ובמעמד יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, שר החוץ אביגדור ליברמן ושרים נוספים.  ביום זה ידונו חברי הכנסת בועדות השונות בנושאים הקשורים לציונות וחיזוק הפריפריה.

סגן שר החוץ, דני איילון, אמר בדיון בועדת החוקה בנושא תיקון פקודת האגודות השיתופיות כי "יש כיבוש קרקעות בנגב ובגליל ועל כן חייבים שיהיה שם פיזור אוכלוסייה יהודית ואחיזה יהודית בנגב ובפריפריה".

ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) הגיב לדבריו ואמר "אתם מפלגה גזענית". סגן השר השיב "אנחנו מדינה יהודית מתוקף זכויותנו פה". 

לערוץ 7 אמר אילון כי מטרת יום הציונות היא חיזוק הציונות, "יש לאפשר חיים יותר טובים, אכיפת חוקים, חיזוק התשתיות כדי שיותר ויותר אנשים יתפזרו בארץ ולא יצטופפו רק על רצועת החוף הצרה והקצרה".

הוא הסביר כי "היוזמה נולדה לאחר ביקורים שערכתי בגליל ובנגב, נדהמתי לראות שאנו מאבדים את הנגב והגליל, אין שם במקומות רבים רצף יהודי, ויש ניסיון לנשל יהודים מקרקעות, ולהביא גורמים שאינם ציוניים ואינם מחזקים את מדינת ישראל".

"הרזרבה האסטרטגית שלנו היא לא בתל אביב ולא בין גדרה לחדרה היא בנגב ובגליל וגם ביהודה ושומרון. הפוקוס של היום הוא ייהוד הנגב והגליל. אם לא יהיה רוב יהודי בנגב ובגליל יכולות להיווצר תביעות לאומיות של ערבים לאוטונומיה או להפרדה ממדינת ישראל".