דוקרי החייל יצחק מור הואשמו בהריגה

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני צעירים אשר מואשמים בהריגת החייל יצחק מור מחוץ למועדון בירושלים.

עוזי ברוך , י"ט בטבת תש"ע

בית משפט. אילוסטרציה
בית משפט. אילוסטרציה
פלאש 90

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אוהד דדון ומנחם בן יצחק ממעלה אדומים, אשר מואשמים בהריגת החייל יצחק מור בחודש אוקטובר מחוץ למועדון "ואן-גוך" בירושלים.

על פי כתב האישום, השניים היו מעורבים גם בדקירתו של בן דודו של מור. כתב האישום מייחס לשניים עבירות של הריגה, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות.

מכתב האישום, שהוגש באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים, עולה כי לאחר שאחד הנאשמים הוצא בכוח על-ידי שומרים ממועדון בבירה, מנחם בן-יצחק ואוהד דדון הגיעו למועדון  "ואן גוך" שברחוב כורש. עוד בטרם נכנסו למועדון, שתו הנאשמים משקה אלכוהולי.

גם במועדון שתו השניים עוד כוסיות שתייה חריפה. במהלך הבילוי במועדון התפתח עימות פיזי של דחיפות בין חברתו של דדון לחברתו של מור. הנאשם השני התערב ובינו למור התפתח דין ודברים.

הנאשמים מצד אחד, והמנוח וקבוצה של חבריו מצד שני, יצאו מהמועדון לרחוב כורש ועמדו על המדרכה. דדון ומור התעמתו ביניהם. מנהל המועדון ביקש שיתרחקו מהמקום ושלא יריבו בקרבת המקום. דדון והמנוח הלכו ברחוב כורש מזרחה ופנו לתוך סמטה המתחברת למגרש חניה שבעורף הרחוב שם המשיכו להתעמת.     

בן-יצחק רץ למכונית והביא עמו סכין, בעלת אורך להב של לפחות 8 ס"מ, שהיתה ברכב. בין הנאשמים לחייל ולאחרים התפתחה קטטה. חברתו של החייל התערבה בכך שדחפה את בן-יצחק על מנת להרחיקו מהמנוח. בתגובה הוא היכה אותה במכת אגרוף בפניה.

שני הנאשמים יצאו מהסמטה חזרה לרחוב כורש ופנו מזרחה לכיוון הרכב. לאחר מספר מטרים, רדף אחריהם מור כשהוא אוחז באבן, ובהגיעו סמוך אליהם השליכה לעברם, אך האבן לא פגעה בנאשמים.

בתגובה, תקף הנאשם השני את החייל במכות, ואחד מהנאשמים דקר את מור בצווארו בסכין, חתך עמוק באורך 10 ס"מ. כתוצאה מהדקירה בצוואר, מור קרס במקום ומת מאיבוד דם תוך זמן קצר.

באותו הזמן הגיע למקום אבירן סוויסה, בן דודו של מור, ובתגובה לדקירה התעמת עם הנאשמים. סוויסה היכה את דדון באגרופו בראש. בתגובה היכו הנאשמים את הקרוב באגרופים ובעיטות ואחד הנאשמים דקר אותו בסכין בחזה, דקירה שחדרה לגופו ופגעה בריאה.   

לאחר מכן הנאשמים ברחו מהמקום ונמלטו יחדיו ברכב למעלה אדומים. בדרך למקום מגוריהם, נפטרו הנאשמים מהסכין שבאמצעותה בוצעו הדקירות. בהמשך נפטרו מבגדיהם המגואלים בדם. כל זאת על מנת להסתיר את מעשיהם ולהקשות את גילוים.