שר ישראלי ראשון מבקר בבית חב"ד מאז הרצח

בן אליעזר בבית חב"ד במומביי: לעולם לא נוותר על זכותנו לביטחון – לא נאפשר ליהודים בישראל ובעולם כולו להיות מטרה לטרור.

עוזי ברוך , כ"ז בטבת תש"ע

בן אליעזר בבית חב"ד במומביי:
בן אליעזר בבית חב"ד במומביי:

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, השתתף היום אחה"צ (ד') בטקס בבית חב"ד במומביי לזכרם של הנרצחים בפעולת הטרור בשנה שעברה.

"בית חב"ד, המקום בו אנו עומדים כעת, הוא מקום שמסמל את ההיפך מטרור ושנאה. זהו מקום שבו כל היהודים והישראלים יכולים להתאסף וליהנות מרוח של אחדות והרמוניה קהילתית להרגיש בבית - רחוק מהבית. גברי ורבקה הולצברג, שייסדו את הבית הזה לפני שש שנים, וחיו כאן עם הבן הקטן שלהם מוישי והצוות המקומי, והתאמנו בכל יום במצווה של הכנסת אורחים, כפי שעשה אברהם אבינו", אמר בן אליעזר.

"ריבקי וגברי נגעו בחייהם של כל כך הרבה אנשים שעברו דרך ביתם. תרמילאים צעירים, אנשי עסקים ותיירים, דתיים וחילוניים - כולם התקבלו כאורחים ששהו ימים וחודשים בבית הזה. אלו הם האורחים אשר מאוחר יותר סיפרו על האישיות המיוחדת של ריבקי וגברי, אישיות המשתקפת יותר מכל במה שיצרו בבית זה. ב -26 בנובמבר, הצטלבו דרכיהן של הודו וישראל. מומבאי, עם מעל 195 מאזרחיה שנהרגו, וישראל, אומה שאיבדה כל כך הרבה ילדים בגלל המלחמה והטרור. שתי המדינות הבינו ומבינות כי התגובה האפשרית היחידה לכך היא נחושה ולא מתפשרת - מרדף אחר המחבלים, בשילוב עם הגנה איתנה על האידיאלים הדמוקרטיים שלנו", אמר בן אליעזר.

"הטרור אינו משיג דבר. פירותיו היחידים הם רצח למען הרצח. בעבור אלו שבשמם הטרור בוצע, הוא הביא רק אסון. אין לנו ברירה אלא להילחם בטרור עד חורמה ולהגן על עצמנו. ישראל פעלה באופן זה, ותמשיך לעשות זאת. השחיטה שהתבצעה בבית חב"ד, וההרג של אזרחים הודים רבים חפים מפשע, כאן בעיר התוססת והייחודית הזו, הם שוברי לב, אבל רוחם של בני ישראל והודו לא נשברה. הם הראו כוח עצום וחוסן".

"הודו וישראל הן שתי דמוקרטיות צעירות, שמוקירות זכויות אדם, ומאפשרות לכבד את חופש הדת ולעודד את המגוון התרבותי והפתיחות. אני רוצה להדגיש כי אנו שואפים לשלום ונמשיך לעשות זאת, אך לעולם לא נוותר על הזכות שלנו לביטחון, ולא נאפשר לישראלים או יהודים בישראל ובעולם כולו להיות מטרה לטרור. התקבצנו כולנו היום עם תחושה של גורל משותף, ועם זכרם של אלו שנתנו את חייהם כאן בבית חב"ד במומבאי".

בן אליעזר סיים בתפילה "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן".