הרב פרץ מסוגל לגשר בין כל קצוות העם

תא"ל במיל' רן פקר דוחה את הביקורת בתקשורת נגד מינוי הרב רפי פרץ, " היו הרבה תאונות בחיל האוויר זו לא סיבה לפסול את הרב".

בני טוקר , י"ד בשבט תש"ע

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: איתי כהן, "במחנה"

רן פקר

תא"ל במיל' רן פקר לשעבר סגן מפקד חיל האוויר משוכנע שהרב רפי פרץ לא אשם בתאונת הכבל בשנת 92 והוא האיש המתאים לתפקיד הרב הראשי לצה"ל, "אני מכיר את הרב ואת המסוק שהוא טס עליו, הוא טייס שהתקדם עד לדרגת קברניט ומדובר פה באיש עם ערכים, אדם שהראה דוגמא יפה בעיקר בתקופת ההתנתקות". 

לדבריו הרב פרץ מסוגל לגשר בין כל קצוות העם, "יש לו אישיות חזקה וראינו אותו אז וגם היום כגורם מפשר בין כל הקטבים בעם. התאונה שקרתה לא מעידה על כלום, יש תאונות רבות בחיל האוויר והוקמו אין ספור ועדות חקירה, גם במקרה הזה הוקמה ועדת חקירה ואולי הוא קיבל נזיפה, אבל אף אחד לא אסר עליו להמשיך להתקדם בצה"ל וזה מה שהוא עשה". 

פקר משוכנע שדווקא בעת הזאת הרב פרץ יכול לעצור את כדור השלג המתגלגל, כלשונו, "היום יש מעין פצצה מתקתקת, ואני מדבר על כל תופעת הסרבנות והנפת השלטים, אני רוצה לומר שהייתי מפקד במלחמת יום כיפור והחיילים הטובים ביותר הם חיילי ישיבות ההסדר, כשאתה נמצא בזמן של לחץ האמונה עוזרת לך ובשעת מבחן אתה מתפקד טוב יותר, דווקא היום כשיש כל כך הרבה מתח צריכים מנהיגות אמיתית הרב פרץ יכול להיות חוליה טובה בשרשרת הזאת".