ספר תורה חדש ב"מעוז צבי"

ספר תורה חדש הוכנס היום לגבעת "מעוז צבי" ליד מבוא דותן שבשומרון. לפני חודשיים הרסו כוחות המנהל האזרחי את החווה במקום.

אורנית עצר , ט"ז בשבט תש"ע

הכנסת ספר תורה בגבעת "מעוז צבי
הכנסת ספר תורה בגבעת "מעוז צבי
צילום: עמנואל מימון

למעלה ממאתיים איש מהשומרון ומצפון הארץ חגגו היום (ראשון) הכנסת ספר תורה לגבעת "מעוז צבי" הסמוכה ליישוב מבוא דותן שבצפון השומרון.

כזכור, לפני מספר חודשים הרס המנהל האזרחי את דיר העיזים של בעלי החווה החקלאית במקום, שיינה ודוד בוצר. התמונות שצולמו במקום גרמו לזעזוע ציבורי לאחר שהתברר כי המנהל האזרחי שכר לצורך ביצוע ההריסה פועלים ערביים מהאיזור.

בעקבות ההרס איתרה היחידה לקשרי חוץ שליד המועצה האזורית שומרון באמצעות "קרן עזרי" ספר תורה מהודר תרומת משפחה יהודית מדרום אמריקה והוא הוכנס ברוב עם ובשמחה לבית הכנסת בגבעה.

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת אמר בטקס כי כשהגיע למקום חש בשמחה של קדושה היוצאת ממנו לכל הסביבה ובירך את תושבי הגעה וכל הנוכחים.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר כי המוני הציבור שהגיעו לגבעה  מחזקים, "בעזרת ה' הגבעה וכל צפון השומרון יילכו ויתחזקו". מסיקה שיבח את תושבי הגבעה ובראשם שיינה ודוד בוצר על קידום החקלאות ושימור אדמות המדינה בכל האזור.

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) הבטיח כי יפעל יחד עם עמיתיו חברי הכנסת כי שוב לא תעלנה מחשבות הרס על מקום נפלא כזה ושיבח את המתיישבים הדבקים במקום החשוב הזה. בעלי החווה החקלאית הפועלת במקום, דוד בוצר, הודה למאות המחזקים והבטיח כי החווה תלך ותתפתח.

חבר הכנסת יעקב כ"ץ (כצל'ה)
 
ראש מועצת שומרון - גרשון מסיקה
 
רב העיר צפת - הרב שמואל אליהו