סולודקין: עיתוני חינם - סכנה לדמוקרטיה

ח"כ מרינה סולודקין דוחה את ההאשמות לפיהם מלחמתה ממוקדת בעיתון 'ישראל היום', וסבורה כי חינמונים הם סכנה לדמוקרטיה.

בני טוקר , י"ח בשבט תש"ע

ח"כ סולודקין
ח"כ סולודקין
פלאש 90

ח"כ מרינה סולודקין מקדימה יוזמת הצעת חוק שתאסור על עיתונים בישראל להיות מחולקים חינם. בראיון לערוץ 7 היא מסבירה מדוע, "מצד אחד אני מתנגדת למלחמה שמתנהלת נגד העיתון ישראל היום על ידי הטלת רפש על ראש הממשלה ואשתו, אבל מצד שני העובדה שמדובר בעיתון שמחולק חינם זו באמת סכנה לדמוקרטיה".

"עיתון אינו סיוע הומניטארי ואין שום הגיון שיחלקו אותו חינם, עיתון הוא מוצר פוליטי וגם אידיאולוגי שמשמש ערוץ מידע לאנשים ולכן צריך שעיתון שרוצה להלחם על קיומו יעבוד בכללי משחק שווים שיש לכל העיתונים", סבורה סולודקין.

לדבריה, גם אם עיתון מחולק חינם בשלב הראשון להקמתו צריך להגביל את התקופה החינמית לשנה, "אין לי בעיה שיחלקו אותו בחינם לתקופה מסוימת. אבל אם עיתון כמו ישראל היום מחולק בחינם לתמיד הוא מהווה סכנה לכל העיתונים החל ממקור ראשון ועד לעיתון הארץ".

סולודקין טוענת שגם הצעת החוק נגד הבעלים של עיתון שאינו אזרח ישראלי לא כוונה דווקא לאדלסון ולישראל היום, "בהצעת החוק הזאת לא חשבנו על שלדון אדלסון - הרי הוא יכול בקלות להפוך לאזרח ישראלי, הייתה פה מחשבה דווקא על מוציאי העיתונים במגזר הערבי. אני אוהבת את העיתון ישראל היום, אבל אני חושבת שיותר בריא גם לעיתונאים וגם לעיתון שהוא לא יהיה תלוי בנדיבות של עשירים בארה"ב. הייתי גם נגד אנשים כמו גאידמק ואני לא רואה הבדל בינו לבין אדלסון".