גוגל נגד פייסבוק: מציגה רשת חברתית חדשה

ענקית האינטרנט גוגל מנסה להתחרות ברשת החברתית המצליחה בעולם, פייסבוק, ומשיקה כתגובה את 'גוגל באזז'.

ציפי בלום , כ"ה בשבט תש"ע

גוגל
גוגל
 

גוגל הסירה את נייר האריזה מהרשת החברתית החדשה שהיא משיקה, הנקראת "באזז". השירות החדש משלב באופן ישיר את שירות הדואר האלקטרוני Gmail עם המערכת החדשה. המשתמש יכול לתלות הודעות סטאטוס עם עדכונים, לחלוק תוכן, לקרוא ולהעיר להודעות חברים.

האתר החדש מציב את גוגל באופן ישיר מול פייסבוק, היריבה, שהצליחה לצרף 400 מיליון משתמשים מאז עלייתה לאוויר הרשת ב-2004.

הרשת החברתית "באז" תנסה להשתלט על הלקוחות הקבועים של gmail, מספר העומד כיום על כ-170 מיליון אנשים.

כתבי טכנולוגיה ברחבי העולם מדווחים על השקתה של הרשת החברתית "באז" עם מגוון אפשרויות חדשות ומעניינות, במיוחד עבור משתמשי הטלפונים הסלולאריים, אולם השאלה העיקרית היא האם זה יספיק על מנת להסיט את המשתמשים מהרשת החברתית בה הם חברים כיום.

הרשת החברתית החדשה בנויה על גבי הדואר האלקטרוני של גוגל, שירות הניתן בחינם. אנשים יכולים להודיע על הסטאטוס שלהם באופן פרטי או ציבורי, לחלוק מידע משותף מאתרים אחרים. ההודעות המתקבלות משירות ה"באז" יודגשו בצורה מיוחדת על מנת להבדילם משאר ההודעות. עדכונים פרטיים יתווספו באופן אוטומטי לעמוד הפרופיל של המשתמש, בעוד שהודעות ציבוריות ניתן יהיה לחפשם במנועי החיפוש.

האתר תומך גם באלמנטים מתוך טוויטר, כמו היכולת "לעקוב" אחר אנשים החולקים עדכונים, ומתוך פייסבוק, כמו היכולת להעדיף תוכן מסוים.

הרשת החברתית "באז" תמליץ על תכנים מאנשים אחרים שהיא חושבת שעשויים לעניין את המשתמש. מנכ"ל הייצור של "גוגל באז", טוד ג'קסון, תאר את הרשת החברתית החדשה במסיבת עיתונאים כ"עולם לגמרי חדש ב-gmail". גוגל הצליחה גם למצוא ממשקים עם שירותי המיפוי והרשתות הסלולאריות. הודעות שיתקבלו מהטלפונים הסלולאריים יקלטו גם הודעה על מיקום הטלפון.הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il