"מקווה שהפרקליטות תקבל סטירת לחי"

המשפטן ד"ר חיים משגב, מתייחס בראיון לערוץ 7 למשפטו של אולמרט, "מה שהפרקליטות עשתה לאולמרט זה פשוט מעשה נבלה".

בני טוקר , י"ב באדר תש"ע

מי מממן את אולמרט?
מי מממן את אולמרט?
פלאש 90

עם פתיחת משפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אומר לערוץ 7, עו"ד ד"ר חיים משגב, כי הוא מקווה שהפרקליטות תספוג מכה קשה במשפט, כלשונו. "קשה לי להעריך את הסיכויים של אולמרט, אבל אם הוא יצא זכאי אני לא אצטער כי אני מקווה שהפרקליטות תקבל סטירת לחי. אין לי ספק שזה יהיה משפט מרתק ולא קצר וצפויות הפתעות רבות לציבור, אין לי ספק שיהיו הפתעות והציבור עוד ייווכח". 

למשגב יש בטן מלאה על אנשי הפרקליטות והוא אינו היחיד, "דרך ההתנהלות שלהם בפרשה הזו הייתה מבישה. הפרקליטות הדיחה ראש ממשלה מכהן ולמרות שדרכו הפוליטית והמדינית היא לא דרכי, אני חושב שמה שעשו לו זה פשוט משהו שאי אפשר לתאר אותו במילים. להביא את טלנסקי כדי לשמוע עדות מוקדמת, לא היה מקום לצעד הזה. נוקטים אותו רק כנגד פרוצות וזונות שצריכות לעזוב את הארץ. היה פה אפקט של דומינו, כאשר כל העם רואה את טלסנקי מעיד בפני שלושה שופטים וכולם חושבים שהמשפט כבר הוכרע, בעקבות העדות הזאת אולמרט נאלץ לעזוב את כהונתו וזה פשוט מעשה נבלה". 

עו"ד משגב טוען כי מלכתחילה היה ברור שהפרקליטות ומני מזוז נעולים על הגשת כתב אישום, "הם היה סגורים על הכתב אישום כבר מהתחלה, אולמרט היה צריך להתפטר רק אחרי הגשת כתב האישום ולא להשעות את מועמדותו מייד אחרי העדות המקודמת של טלנסקי. אני מקווה מאוד שבתום המשפט הזה הדברים יתבהרו ונדע יותר על דרכי ההתנהלות של הפרקליטות". 

הוא מציין כי עו"ד קורב שנאלץ לעזוב את התביעה בשל דברים שאמר נגד השופטים משקף את דעתם של פרקליטים רבים, "אם אדם כמו קורב שניהל מלחמת חרמה נגד אולמרט, אומר דברים כאלה על בתי המשפט, אז אנה אנו באים. רוב עורכי הדין מסכימים לדברים שקורב אמר על הליקויים הרבים שיש כיום בבתי המשפט ובפרקליטות". 

לדבריו בקרוב יצא ספר שיחשוף את מעשי הפרקליטות , "הספר שנכתב על ידי ד"ר חיים סדובסקי, נקרא, לתפור חף מפשע. ספר עב כרס שמציג במערומיה את הפרקליטות של מדינת ישראל, מדובר במשפט שטרם הסתיים, על אדם שהודה ברצח שלא עשה. לכן אני מקווה מאוד שגם מהמשפט של אולמרט תצא הפרקליטות אבלה וחפוית ראש. הפרקליטות חייבת לעבור רענון מסוים ואני מקווה שהיועץ המשפטי החדש יהודה ווינשטיין, שבא משורותינו, יעשה סדר".