"גבי, אתה כבר מכיר את הבית הזה"

הרמטכ"ל ערך ביקור תנחומים בבית משפחת פרץ. "גבי, אתה כבר מכיר את הבית הזה", אמרה בעצב מרים פרץ, אמם של אוריאל ואלירז הי"ד.

עוזי ברוך , י"ג בניסן תש"ע

רס"ן אלירז פרץ הי"ד
רס"ן אלירז פרץ הי"ד

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, הגיע הערב (ראשון) לביקור תנחומים אצל משפחת פרץ ששכלה את בנה רס"ן אלירז הי"ד בקרב עם מחבלים ברצועת עזה ביום שישי.

הרמטכ"ל, היה אלוף פיקוד צפון בעת שסגן אוריאל פרץ ז"ל - אחיו של אלירז פרץ - נהרג בדרום לבנון לפני 12 שנים, בערוץ 2 דווח כי אמם של אוריאל ואלירז, מרים פרץ, אמרה לרמטכ"ל בדמעות ובאב "גבי, אתה כבר מכיר את הבית הזה".

הרמטכ"ל אמר לעיתונאים לאחר הביקור, "באתי להביע את תנחומי למשפחת פרץ, נפגשתי עם האם מרים ועם אחיו של אלירז, שוחחתי איתם על פרטי התקרית. הרגשתי שזו זכות וגאווה לפקד על חיילים כמו אוריאל ואלירז, עם ישראל יכול וצריך להיות גאה שיש לו לוחמים ומפקדים כמו שני האחים הללו". עוד אמר "שוחחתי עם המשפחה והלוחמים בגזרה, יש לחימה לאורך עזה ואנו פועלים משני צידי הגדר".

כתבנו חזקי עזרא דיווח הערב כי גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ערך ביקור תנחומים בבית משפחת פרץ, "אנחנו גאים בעמידה שלכם ובתעצומות הנפש שלכן, האומה כולה שואבת מהם כוח", אמר נתניהו לבני המשפחה והוסיף "עם ישראל כולו כואב את כאבכם. העוצמה והאצילות שלכם מחזקות ומלכדות את כולנו".