אנשי ימין: לא יצליחו לעצור אותנו

מתיישבים שעלו הבוקר לנקודת התיישבות חדשה סמוך לביר זית מצהירים: נפרוץ ונתיישב בכל מקום וצה"ל לא יצליח לעצור אותנו.

בני טוקר , ט"ז בניסן תש"ע

מקימים את מעוז אסתר מחדש
מקימים את מעוז אסתר מחדש

מאיר ברטלר, מיוזמי הגרעין החדש שעלה הבוקר לשכונת בתים נטושה הסמוכה לכפר ביר זית, והודיעו על כוונתם להקים במקום יישוב יהודי כתגובה לעיר הערבית "רוואבי" הנבנית באזור מספר על היוזמה בראיון לערוץ 7.

לדבריו הרעיון עלה כבר לפני זמן רב, "היוזמה היא של חברים בבנימין, בחודשים האחרונים הולכת וקמה עיר ערבית בסמוך לעטרת שאמורה לייצור רצף טריטוריאלי שיחצוץ ממזרח בנימין למערבה וכתשובה ישראלית החלטנו לעלות  לנקודה הזאת 'באר זית' כדי לממש את זכותנו במקום".

הוא מבהיר כי לא מדובר בפרובוקציה, "אנחנו מבצעים פעולות התיישבות שהן המהות של הנוכחות של עם ישראל בארץ ישראל לאחוז בארץ הזאת. האירוע הבוקר הוא הכרזה על כוונה להתיישב שם, הגיעו כשישים איש מכל רחבי בנימין שילה, עטרת, עפרה ובית אל, יש שם במקום כשישים בתים שרק מחכים שנתיישב שם".

ברטלר אומר כי הצבא חיכה לבואם וידע על העלייה מראש, "לא ניסינו להסתיר דבר, לצערנו המדיניות של צה"ל היא מדיניות ידועה, הגענו בחמש בבוקר וחיכו לנו כוחות רבים שהכריזו על המקום כשטח צבאי סגור אבל הם לא יצליחו לעצור אותנו".

הוא מציין כי ארגון ופרצת שם לעצמו כמטרה התיישבות בארץ ישראל גם במקומות שעד כה היו נטושים, "התארגנות היא של כל תושבי בנימין והמטרה לפרוץ מעבר לקווים הרגילים להקים מקומות חדשים ויישובים חדשים כמו הישוב הזה באר זית שזה עיברות של השם ביר זית".