אשכנזי: מעולם לא ביקשתי שנה חמישית

בתגובה להודעת שר הביטחון לפיה לא תוארך כהונת הרמטכ"ל בשנה נוספת מבהיר אשכנזי, "שנה חמישית כלל לא עמדה על הפרק".

עוזי ברוך , כ"ב בניסן תש"ע

ברק, נתניהו ואשכנזי
ברק, נתניהו ואשכנזי
פלאש 90

הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, מגיב הערב (שלישי) על הודעת שר הביטחון לפי לא תוארך כהונתו, "אני מבקש להבהיר כי מעולם לא פניתי בבקשה לשר הביטחון, לראש הממשלה או לכל גורם אחר בבקשה לכהן שנה חמישית".

"אני סבור כי ההחלטה שהתקבלה על ידי הממשלה לקצוב את הכהונה לארבע שנים נכונה, ולפיכך לא ברור הטעם לעיסוק בשנה החמישית, שכן זו כלל לא עמדה על הפרק", הוסיף אשכנזי.

"לפני למעלה משלוש שנים נקראתי ע"י שר הביטחון וראש הממשלה דאז, לשוב מן החיים האזרחיים לצה"ל ולקבל עליי את תפקיד הרמטכ"ל. מאז ועד היום אני עושה את תפקידי באמונה ובתחושת שליחות, כאשר כל מעיני ומרצי, יחד עם עמיתי למטה הכללי ומפקדי צה"ל וחייליו, נתונים לבניינו של צה"ל, למוכנות הכוחות בסדיר ובמילואים ולחיזוק אמון הציבור בצה"ל", ציין אשכנזי, "לפנינו בעיות ביטחון מורכבות ואתגרים לא פשוטים קרובים ורחוקים אשר מחייבים את כולנו להתרכז בעיקר וכך נעשה".

שר הביטחון, אהוד ברק, מסר היום לרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, כי בהתאם להחלטת הממשלה בה הוחלט על מינויו, בחודש פברואר 2007, תהיה כהונתו קצובה ל- 4 שנים.

ברק הודיע לאשכנזי, כי כתוצאה מכך הוא יסיים את תפקיד הרמטכ"ל במועד שקבעה הממשלה בפברואר 2011. מלשכת ברק נמסר, כי ההחלטה התקבלה על דעת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בפגישתם היום הביע שר הביטחון ברק את אמונו והערכתו הרבה לפועלו של הרמטכ"ל אשכנזי, שיבח את פעילותו הראויה לציון בבניין הכוח של צה"ל ובהישגיו המבצעיים, ואמר כי הוא משוכנע שפעילות זו תימשך גם בשנה הקרובה. שר הביטחון ברק יחל בחודשים הקרובים בבדיקת המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל.