ברק ניסה "להשפיל" את אשכנזי?

האם ברק ניסה "להשפיל" את אשכנזי, האם ניסה לסגור חשבון?. לשכת ברק "לא הייתה כל כוונה לפגוע ברמטכ"ל"

עוזי ברוך , כ"ג בניסן תש"ע

אשכנזי
אשכנזי

מקורבים לרמטכ"ל הופתעו מהתנהלותו של שר הביטחון ואמרו כי לא מובן ולא ברור מדוע היה צריך לנקוט בצורה הזו. בצעד חריג הוציא רב אלוף אשכנזי הודעה אישית דרך דובר צה"ל: "אני מבקש לומר כי מעולם לא פניתי לראש הממשלה או לשר הביטחון, בבקשה לכהן שנה חמישית בתפקידי, אני סבור שההחלטה שהתקבלה על-ידי הממשלה עם כניסתי לתפקיד הייתה ראויה. לפיכך לא ברור הטעם לעסוק בשנה החמישית שכלל לא עמדה על הפרק".

הכתבת הצבאית של קול ישראל אמרה הבוקר (רביעי) לערוץ 7 כי לו היחסים בין ברק לאשכנזי היו תקינים הסערה האחרונה הייתה נמנעת מאזרחי ישראל.

"מדובר בשר ביטחון חזק וסמכותי ורמטכ"ל בעל עמוד שדרה, רציני, הגון ומקצועי", אמרה מנשה, "אשכנזי אינו מאוהב בתקשורת ויש לו קבלות על עבודתו המקצועית. כעיתונאית ותיקה בתחום אני מתקשה להאמין ששיקולים לא עניינים הוליכו את שר הביטחון. יש החלטת ממשלה שנועדה למנוע את הליחשושים והמלחמות ועל כן הדיון בעניין מוגזם".

כרמלה מנשה מציינת לשבח את התייחסות של הרמטכ"ל בשנות כהונתו לפרט, "הוא היה קשוב למצוקות החיילים והפגין אכפתיות כלפיהם לצד התנהלותו המקצועית בגזרות השונות ומול ארגוני הטרור".

הפרשן הצבאי של העיתון "הארץ" עמוס הראל כתב הבוקר כי "הודעתו של ברק שאין בכוונתו להאריך את כהונת אשכנזי, היא אומנם אינה הדחה, אך היא מיותרת ופוגעת במעמד הרמטכ"ל".