"היה נוח לברק לדרוך על אשכנזי"

ח"כ אלדד מגנה את הדרך בה בחר ברק להודיע על סיום כהונת הרמטכ"ל וטוען כי חילוקי הדעות נובעים גם ממחלוקת בנוגע לפינוי יישובים.

בני טוקר , כ"ה בניסן תש"ע

להשמיד בכל מחיר. אלדד
להשמיד בכל מחיר. אלדד
פלאש 90

ח"כ אריה אלדד, לשעבר קצין רפואה ראשי בצה"ל, מצר על הדרך שבה החליט להודיע שר הביטחון על סיום כהונתו של הרמטכ"ל, "אני מכיר את שר הביטחון ואני לא יודע אם זו מורשת של סיירת מטכ"ל ללכת תמיד בדרכים כאלו, אף אחד לא ביקש ממנו להדליף כאילו כהונת הרמטכ"ל לא תוארך, הרי זו החלטת ממשלה שרמטכ"ל מכהן ארבע שנים בתפקיד, לא היה צריך להשפיל או ליצור דרמות, אבל כנראה שזה היה נוח לשר הביטחון לדרוך על הרמטכ"ל".

הוא סבור כי למתח יש קשר למתיישבים, "יש מתח קבוע שקיים בין שר הבטחון לרמטכ"ל, אני רוצה להזכיר לדוגמא את הדברים שאמר הרמטכ"ל שטען שאסור להפעיל את הצבא כגורם של שיטור, שר הביטחון דווקא כן רוצה את צה"ל כצבא פוליטי - ופה יש חילוקי דעות".

לדבריו שר הבטחון פועל להשגת רווחים אישיים ופוליטיים, "ברק רוצה לקבל נקודות במפלגה שלו, בנתייים הטכניקה הזאת תרמה לשרידותו הפוליטית".

הוא מציין לשבח את הרמטכ"ל שחשב שאסור לערב את הצבא במשימות פוליטיות, "אחד הלקחים של הרמטכ"ל מההתנתקות היה שאסור להכניס את הצבא לביצה הפוליטית".

ח"כ אלדד מקווה שהרמטכ"ל הבא ייבחר משיקולים מקצועיים, "הנוהג הוא ששר הביטחון ממליץ, ויש מספר מועמדים שחלקם אולי טובים יותר חלקם טובים פחות. אני לא הייתי רוצה לראות את בני גנץ כרמטכ"ל אחרי ההתבטאויות שלו על המתנחלים וישיבות ההסדר שהם מסוכנים יותר מהחיזבאללה - עדיף שהוא יישאר מחוץ למרוץ".

הוא טוען כי יש לנתק את הצבא מהפוליטיקה, "אהוד ברק הוא דוגמא לאדם ששחה בפוליטיקה עוד כשהיה בצבא, יותר ויותר אלופים נוקטים בשיטה דומה ונכנסים לפוליטיקה דרך התפקיד של המזכיר הצבאי של ראש הממשלה. אני כבר הצעתי שזה צריך להיות התפקיד האחרון של אלוף בצה"ל ולא קרש קפיצה לרמטכ"לות".