יריקות וקללות אל המתייחדים בצפירת הזיכרון

שיירת כלי רכב ערביים פרצה בדהרה פראית תוך יריקות וקללות אל בין נהגים שעמדו בצד הדרך בעת צפירת יום השואה.

שמעון כהן , כ"ח בניסן תש"ע

עומדים בצפירה. אילוסטרציה
עומדים בצפירה. אילוסטרציה
פלאש 90

חוויה לא נעימה בעליל עברה על קובי, אזרח מן השורה שנסע לתומו בכביש 5 בדיוק בשעת הצפירה הבוקר (שני) לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

קובי היה באותה שעה ברכבו בין כפר קאסם. שניות אחדות לפני השעה 10, שעת הצפירה, עצר את רכבו בצד הדרך והמתין לצפירה שהחלה זמן קצר לאחר מכן. כמו קובי נהגו כך גם נהגים רבים נוספים שעצרו את הרכב בצד הדרך ועמדו חרישית לזכר טבוחי השואה.

ואז זה הגיע. אל תוך דקת ההתייחדות פרצה שיירה של כלי רכב ערבים שבחרה לנצל בדיוק את הרגע הזה לנסיעה פראית בין הרכבים והנהגים מורכני הראש. נהגי הרכבים שנראו כמי שיצאו לדרך במשימה ברורה ומכוונת דאגו לצפור ללא הרף תוך כדי הנסיעה הפראית כשהם והנוסעים הנוספים שברכבים אינם מסתפקים בכך, אלא מנצלים את הרגע בו מבקשים הנהגים הישראלים להתייחד עם זכר הקורבנות מבלי לנוע, ליריקות, קללות וגידופים לעבר העומדים בשולי הדרך.

"הצפירה החלה וכול המכוניות עמדו בצד כדי לעמוד דום לזכר קורבנות השואה, ולפתע כעבור כמה שניות שיירה של מכוניות עם ערבים צעירים נוסעת בפראות מצפצפת ומקללת את היהודים שכולנו נמות ויורקת לעברנו", מספר קובי על האירוע המשפיל.

איכשהו על האירוע הזה, בניגוד למארבים המוכרים בבני ברק ובירושלים אחרי חרדים שאינם עומדים דום בצפירה, ספק אם תשמעו בתקשורת.

(הידיעה הועברה על ידי אנשי ארגון 'תצפית')