"ככה זה שאתה לא בברנז'ה"

ביקורת קשה על החלטת השופטת פורקצי'ה: אותה שופטת שעצרה נערות בגוש קטיף עד לתום ההליכים משחררת מרגלת.

עוזי ברוך , ל' בניסן תש"ע

אילה פורקציה
אילה פורקציה
בית המשפט העליון

ביקורת קשה נגד שופטת בית משפט העליון, אילה פורקצ'יה, שהחליטה שלא לעצור את ענת קם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה.
 
יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כ"ץ (כצ'ל'ה) אמר "כולן נמנות על אותה ברנז'ה: דורנר בדימוס, פרוקצ'יה בעת הזאת, ואם הדבר היה תלוי בהן, קם היתה יושבת בעליון. את ענת קם יש לכלוא אבל לפרוקצ'ה קשה הדבר משום שדומות דעותיה לשל ענת קם. לא נתפלא אם 'העיתונאים הבכירים', דורנר ופרוקצ'ה תומכי בלאו וקם ימליצו עליהם לקבלת פרס ישראל. היא מתאימה לקריטוריונים של מקבלי הפרס בעבר".

חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) הביע זעם רב על ההחלטה וטען כי השופטת פורקצי'ה מנהיגה מדיניות של איפה ואיפה בבית המשפט העליון.
 
"זוהי אותה שופטת אשר שלחה קטינות, ילדות בגיל 14 למעצר עד לתום ההליכים רק בגלל שהפגינו נגד ההתנתקות וחסמו כביש. נדהמתי לגלות שאותה שופטת ששלחה בהינף יד ילדות לכלא, מבקשת לשמור על זכויות האזרח של מרגלת מסוכנת שפגעה בביטחון ישראל".
 
ח"כ בן ארי מתייחס גם לטענתה של השופטת פורקציה כי לא נהוג להחזיר נאשמים משוחררים למעצר עד לתום ההליכים. לראיה מציג ח"כ בן ארי תיק בש"פ 6844/05 מ. ישראל נגד פלונית - שם החזירה השופטת פורקציה למעצר ילדה בת 14 ששוחררה למעצר בית ע"י בית המשפט המחוזי, ואולם השופטת פורקציה הורתה להחזירה לכלא למרות ששוחררה ממעצר. 
 
בן ארי מתכוון לפנות לשר המשפטים בעקבות מה שנראה בעליל כהפליה חמורה וליקויים בהתנהלות השופטת.