ריבלין תוקף את המוסר הכפול של גולדסטון

בפגישתו עם מקבילו הקפריסאי תוקף יו"ר הכנסת את מה שהגדיר כ"מוסר הכפול של גולדסטון", שדן בעברו שחורים למוות.

שמעון כהן , כ"א באייר תש"ע

שלא יטיפו. ריבלין וגארויאן
שלא יטיפו. ריבלין וגארויאן
לשכת ריבלין

"עברו הבעייתי של השופט גולדסטון, שגזר את דינם של שחורים למוות ותמך במה שהגדיר "תגמול על פשעים", מלמד על המוסר הכפול שלו. אדם כזה איננו רשאי להטיף מוסר למדינה דמוקרטית המתגוננת מפי טרוריסטים, שאינם כפופים לכל אמות מידה של נורמה מוסרית בינלאומית. דו"ח שקרי כזה הוא מסר לעולם כולו, הקושר את ידיו מלהילחם בטרור". כך אמר הבוקר (ד') יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, בפגישה שקיים בלשכתו עם נשיא הפרלמנט של קפריסין, מאריוס גארויאן.

ריבלין אמר עוד לאורחו, שמוצאו ארמני, כי שואת הארמנים ושואת העם היהודי, שתיהן מהוות לקח היסטורי ראשון במעלה כדי להבטיח שאסון כזה לא יתרחש עוד לעולם. גם הכנסת מעלה את נושא השואה הארמנית, שהיא בעינינו אירוע בעל משקל שאסור
למדינות העולם להתעלם ממנו".

"סכנה דומה של פונדמנטליזם רצחני נשקפות כיום מצד אירן ומנהיגה אחמדיניג'אד, המאיים למעשה על העולם החופשי כולו ומבקש להחזיר אות העולם לימים האפלים הללו. זהו אינטרס כלל עולמי, להיאבק במשטר מסוכן זה עד חורמה", הוסיף ריבלין, שבנאומו במליאה אף הזהיר מפני מגעים עם המשטר האיראני מכחיש השואה והמאיים בהשמדת ישראל. זאת, נוכח גישתו הפייסנית של
עמיתו הקפריסאי לאחמדיניג'אד ומשטרו.

בפגישתם דנו השניים באתגרים הלאומיים של שתי המדינות: ביחסים המורכבים של קפריסין עם תורכיה, על רקע הסכסוך המדינתי שלה עם טורקיה סביב "קפריסין הטורקית", וכן ביחסי ישראל עם שכנותיה. בין השניים שררה הסכמה, כי כל הנהגה חייבת להציב לעצמה קווים אדומים ביחסים הבינלאומיים בנוגע לשאלות של לאומיות ובטחון לאומי.

ריבלין אירח את גארואין בכנסת, ובערב יארח אותו לארוחת ערב רשמית בירושלים. השניים סיכמו על הידוק הקשרים ושיתוף הפעולה בין הפרלמנטים.