"אלפים נושאים את דמותו של אלירז"

ערב לזכרו של אלירז פרץ שנהרג בעזה לפני חודש נערך אמש בעלי. במהלך הערב נשאו דברים השר יעלון, תא"ל תיבון, מרים ושלומית פרץ.

אורנית עצר , כ"ב באייר תש"ע

מרים פרץ באזכרה אמש
מרים פרץ באזכרה אמש

ערב לזכרו של רס"ן אלירז פרץ שנהרג לפני כחודש וחצי בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה התקיים אתמול (רביעי) ביישוב עלי. הערב עסק בדמותו של אלירז תחת הכותרת "עשה אותי כלי לשליחותך" משפט שאלירז נהג לצרף מידי יום לתפילותיו.

במהלך הערב נשאו דברים חברים, רבנים, מפקדים, בני משפחה ואישי ציבור.

תא"ל נעם תיבון, סיפר על הקשר המיוחד שהיה לו עם אלירז. "הארץ שלנו נבנתה ע"י אנשים שסיפורם האישי הפך לסיפור לאומי-סיפורה של המדינה. כך נבנתה ונבנית מדינת ישראל". תיבון סיפר כיצד רצה אלירז לתרום את חלקו בהגנת הארץ וסיים בכך "שאכן אלירז נלחם והגן על הארץ שלנו בגופו".

המשנה לרה"מ והשר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, דיבר על כך שמדינת ישראל נחשפה במותו של אלירז לערכי הנצח שהנחו את דרכו, "הציבור נדהם מאמיתות היסוד שהנחילה מרים לבניה שהן אמיתות היסוד של בסיס קיומנו". השר דיבר על אהבתו הגדולה של אלירז לארץ הזאת.

"אלירז לא נפל רק על הגנת העם, אלא על קידוש ערכיו, ובהם ערכי ההתיישבות. במקום הזה וסביבו נמצאים שורשינו הלאומיים והרוחניים. התכחשות לזכותנו להתיישבות פה היא התכחשות לעצם קיומנו ולערכי הנצח שאנחנו מגלמים כעם", אמר השר יעלון.

אמו של אלירז שאלה בתחילת דבריה "מה יש בבית הזה שאם צריכה לקבור את בניה-למה אני צריכה לשלם? כבר שילמתי. איזו שליחות הקב"ה רוצה ממני רוצה מכולנו?".

עוד היא הוסיפה, "אומרים לי שזו מחירה של מלחמה, אבל הבנים שלי ידעו, שזהו גם מחיר השלום".

מרים סיפרה על ילדותם של אוריאל  ואלירז בשארם א-שייך וכיצד ביום הפינוי היא ביקשה מהם לא להביט לאחור "יש לנו ארץ גדולה ורחבה, נבנה לנו בית חדש". את דבריה סיימה מרים בתשובה לשאלה בה פתחה-לימוד והעמקה בברור הקשר שלנו לעם הזה ולארץ הזאת. זו השליחות שלנו.

שלומית אשתו של אלירז חתמה את הערב וסיפרה על הרגע בו הפך אלירז מאיש אחד לאלפי אנשים הנושאים את דמותו ואומר - חייו עימהם.