הסיוט של נוסעי ארקיע לברצלונה

מאות נוסעים המתינו למעלה משעה בתוך מטוס ארקיע שאמור היה לצאת לברצלונה. שעה לאחר שהמריא שב על עקבותיו בשל תקלה בטיחותית.

עוזי ברוך , כ"ה באייר תש"ע | עודכן: 19:51

ארקיע
ארקיע
פלאש 90
טיסת ארקיע לברצלונה 217 התעכבה אחר הצהריים (ראשון) למעלה משעה על מסלול ההמראה בנמל התעופה בן גוריון בשל הענן הוולקני מעל שמי ברצלונה. לציבור הנוסעים הממתינים נמסר כי הענן עושה דרכו לאזור יוון, דבר שיאפשר את הנסיעה ליעד.

בשעה 17:47 נמסר כי הטיסה המריאה ליעדה לאחר שהתברר כי חלפה הסכנה לאורך המסלול. אך כאן לא הסתיימה הדרמה. לאחר שעה וחצי של טיסה הודיע לפתע הקברניט, בשמי אירופה, כי בשל תקלה בטיחותית - על הטיסה לשוב על עקבותיה לנמל התעופה בן גוריון בישראל. עם נחיתתם התבקשו הנוסעים להתייצב מחר בבוקר למועד החדש.
 
"מדובר בסיוט של ממש", מספר לערוץ 7 אחד הנוסעים, "גם ישבנו הרבה זמן במטוס וגם אחרי שעה וחצי באוויר חזרנו לבן גוריון ועלינו לעבור חזרה את ביקורת הדרכונים, לקחת את המזוודות ולחזור הבייתה. פשוט לא ייאמן".

בספרד נסגרו אתמול 19 נמלי תעופה בצפון המדינה, בהם נמל התעופה של ברצלונה. גם המרחב האווירי בפורטוגל נסגר ומאות טיסות בוטלו.
 
הבוקר דווח כי שתי טיסות של חברת "אל-על" שהיו אמורות להמריא הבוקר (ראשון) מנמל התעופה בן גוריון לרומא ולמילאנו ושתי טיסות מיעדים אלה לתל-אביב בוטלו, בשל ענן האפר הוולקני שנפלט מהר הגעש באיסלנד.
 
תמונה מהמטוס, צילום: אלירן אהרון