"אוניברסיטת תל אביב תומכת במכפישי ישראל"

דנה ברנט, עורכת מוניטור האקדמיה הישראלית, מאשימה את אוניברסיטת תל אביב בתמיכה במרצים המכפישים את ישראל.

בני טוקר , כ"ט באייר תש"ע

ההפגנה באוניברסיטת תל אביב
ההפגנה באוניברסיטת תל אביב

חברי סגל בכירים באוניברסיטת תל אביב יוצאים נגד דברי המשפטן האמריקני, פרופ' אלן דרשוביץ בגנות מרצים ישראלים, המותחים ביקורת על ישראל ובכלל זה קוראים לחרם אקדמי. את הדברים אמר הפרופ' דרשוביץ במוצאי שבת האחרונה, במהלך הטקס שבו קיבל תואר ד"ר לשם כבוד מהאוניברסיטה. בין השאר תקף דרשוביץ מרצים העושים שימוש בחופש האקדמי  כדי לבקר את הממשלה.

בתגובה אומרת לערוץ 7 דנה ברנט עורכת מוניטור האקדמיה הישראלית, כי היא שמחה שלדרשוביץ היה מספיק אומץ כדי להגיד את האמת בפרצופם של המרצים, "דרשוביץ תמיד פעל לטובת ישראל והוא מכיר את התופעה של אנשי אקדמיה ישראלים שקוראים להטלת חרם אקדמי על ישראל".

 לדבריה כמו תמיד אוניברסיטת תל אביב ממשיכה לתמוך באלה שמכפישים את ישראל, "בימים אלה התקיימה ישיבה של חבר הנאמנים באוניברסיטת ת"א שרצו להוציא חוק כנגד אלה שקוראים להטלת חרם אקדמי על ישראל אבל לצערי נשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר טרפד את המהלך באופן מאוד לא דמוקרטי, עכשיו הם מוציאים מכתב נגד דרשוביץ כאילו הוא זה שפוגע בחופש האקדמי. אתה מבין את האבסורד,במקום שהם יתקפו את הפרופסוריות, ענת מטר ורחל גיורא שקראו להטלת החרם על ישראל הם תוקפים את דרשוביץ".

לדבריה אותם מרצים מקבלים הטבות רבות מארגונים פרו פלסטינים, "יש פה לחץ שמפעילים הפלסטינים, אותם ארגונים נותנים כסף כדי להטיל חרם על ישראל והם יוצרים אוירה כוללת בעולם נגד מדינת ישראל, המרצים שמגנים את ישראל נהנים ממשרות בחו"ל, הזמנה לכנסים טיסות ועוד".

היא מגלה כי בימים אלה מקיים מרצה ישראלי ראיונות בטלוויזיה שמושמעים מדי יום ברשתות השידור האיראניות, "בטלוויזיה האיראנית רואים כל היום את אילן פפה שאומר שמדינת ישראל היא המצאה ושאנחנו שום דבר, יש גם את פרופ' שלמה זנד, מרצה באונ' תל אביב להיסטוריה שכתב ספר שטוען שהעם היהודי הוא המצאה ושאנחנו צאצאים של הכוזרים, הגיע הזמן שהחברה הישראלית תתעורר אל מול תופעות אלה".