יידויי אבנים בכביש 443

פלסטינים יידו הערב אבנים לעבר מכוניות ישראליות שעברו הערב בכביש 443. שישה כלי רכב ניזוקו מיידוי האבנים, אך איש לא נפגע.

עוזי ברוך , ו' בסיון תש"ע

כביש 443
כביש 443
פלאש 90

פלסטינים ידו הערב (רביעי) אבנים גם לעבר מספר כלי רכב ישראליים בכביש 443, לא דווח על נפגעים, אך נזק נגרם למספר כלי רכב. בעוד שבוע ייאלצו כוחות הביטחון ליישם את החלטת בג"ץ המורה לפתוח את כביש 443 לתנועת פלסטינים.

לפני כחודשיים נפצעו אב ובנו התינוק באורח קל לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעברם בכביש 443 לכיוון ירושלים. צוות מד"א העניק טיפול לשניים וכוחות הביטחון פתחו במצוד אחר משליכי בקבוק התבערה.

מספר ימים קודם ירו מחבלים כמה צרורות מרכב חולף לעבר מוצב צה"ל הסמוך לכפר בית עור א-תחתא, הסמוך לכביש 443 באזור הישוב בית חורון. לא היו נפגעים. הרכב ובו המחבלים נמלט מהמקום. בסריקות שביצעו כוחות צה"ל נמצאו כמה מהקליעים.

קטע הכביש נסגר לתנועת פלסטינים באוקטובר 2000, עם פרוץ האינתיפאדה, בהוראתו של מפקד החטיבה המרחבית בנימין דאז, גל הירש. בסוף שנת 2009 קבעו השופטים דורית ביניש והשופט עוזי פוגלמן כי על המפקד הצבאי באזור לגבש פתרון בטחוני שיוכל לספק הגנה לתושבים הישראלים העושים שימוש בכביש, אך לא יאסור את תנועת תושבי הכפרים.

השופט אדמונד לוי, סבר דווקא כי אין לקבל את העתירה וכי יש להניח למפקד הצבאי ולשר הביטחון לגבש בעצמם פתרון שונה מזה שנהוג בכביש היום.