מועצת יש"ע:
יו"ש - המקלט של המדינה

מועצת יש"ע קיימה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים, ובה פירטה את ההיערכות לקליטת עשרות אלפי ישראלים במצב חירום בישובי יהודה ושומרון.

חזקי ברוך , י"ב בסיון תש"ע

נפתלי בנט
נפתלי בנט

מועצת יש"ע קיימה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים, ובה פירטה את ההיערכות לקליטת עשרות אלפי ישראלים במצב חירום בישובי יהודה ושומרון.

מנכ"ל מועצת יש"ע, נפתלי בנט אמר בתדרוך, "במצב מלחמה נוכל לקלוט חצי מליון ישראלי ולהזין ולכלכל  אותם בשעת המלחמה. למועצת יש"ע יש ניסיון, יכולת וקליטת משפחות בשעת מלחמה, פעלנו גם במלחמת מלבנון ה-2  וגם בעופרת יצוקה".

"מי שפעל והרים את הכפפה במלחמת לבנון ה-2 היה איש העסקים גידמאק,  זה לא תפקידם של אנשי עסקים  ואוליגרכים אלא של המדינה לפעול ולעזור לתושבי בעת מלחמה", הוסיף בנט.

המועצה ביש"ע פועלת בעת חירום יחד עם פיקוד העורף ורשות חירום לאומית, בסופו של דבר צריך לזכור שיהודה ושומרון זה המקום הטבעי למקלט של המדינה". אמר בנט

יו"ר המועצה האזורית בנימין, אבי רואה אמר בתדרוך, "אנחנו הולכים הפעם למשהו יותר ממוסד, עשינו תרגול לפני חודשים יחד עם תרגול של קליטת משפחות שנערך באולפנת עופרה. כמו כן גם מחר יתקיים תרגיל על מנת שנפעל בעת הצורך במקצועיות, נכון להיום בבנימין אפשר לקלוט 15-20 אלף נפש  ביתים ומסודות ציבור ועוד בשטחים פתוחים ובאוהלים עד 150 אלף איש. התיישבות שלנו היא משימתית תורמת ונותנת ולכן ברור לנו אנחנו לוקחים על עצמנו".

מדרג נמוך (נפילת טילים כמו במלחמת לבנון ה-2 ) - קליטה של עד 100 אלף איש, שינה במקומות סגורים.

מדרג בינוני (נפילת טילים מוגברת אך עדין אין נפילת תקשורת) –קליטה של  רבע מליון איש, שינה בבתים, אולפנות וישיבות ומסדות ציבור, כמו כן יציאה אקטיבית למשוך אנשים ליו"ש.

מדרג גבוה – (נפילת טילים קשה, תקשורת נופלת)- קליטה של עד חצי מליון איש, קליטת אנשים ללא תאום במשפחות, מוסדות חינוך, אוהלים.