הרב שמואל אליהו: הידרדרות איטית במצבו של הרב

בתכנית מתכוננים לגאולה סיפר הרב שמואל אליהו, כי מצבו של אביו, הרב מרדכי אליהו, מתדרדר מזה זמן. הערב: 4 עצרות תפילה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ד בסיון תש"ע

הרב אליהו ובנו
הרב אליהו ובנו
הרב אליהו ובנו

הרב שמואל אליהו, בנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, סיפר הבוקר בתכנית "מתכוננים לגאולה" בערוץ 7, לטוביה רוזנפלד, כי מצבו של אביו איננו טוב, וביקש מהציבור להרבות בתפילות עבורו.

"המצב הוא לא נעים, מאלול הרב נמצא בבית החולים בטיפול נמרץ ועובר יסורים קשים מאוד. אין החמרה חריפה במצבו, אבל השהות בבית החולים למשך זמן רב כל כך מובילה להידרדרות איטית, פתאום אתה שם לב שהדברים הולכים אחורה ולא קדימה", אמר הרב.

"המצב ממש לא פשוט, אנחנו רוצים להגיע למצב שהרב יהיה בריא ממש. הוא ברוך ה' בהכרה, ברוך ה' גופו שלם, אבל אי אפשר כל הזמן ביסורים כאלו. נפתח פצע, נסגר פצע, זה לא דברים פשוטים. זאת לא הידרדרות חד פעמית במצב אבל זו בהחלט הידרדרות", הוסיף הרב.

הרב קרא לכל הציבור להשתתף בתפילות לרפואת אביו, תוך שהוא מציין כי "כבר ראינו יותר מפעם אחת את כוחן של תפילות, כמו שתפילות יכולות להציל ממוות לחיים ודאי שהן יכולות להעמיד אדם על רגליו".

רבבות צפויים להתפלל היום (חמישי) בארבעה מוקדים שונים בארץ לרפואתו של הראשון-לציון, הרב מרדכי צמח בן מזל . התפילה תחל בשעה 18:00 ברחבת הכותל המערבי בירושלים, במערת המכפלה שבחברון, על קברו של רבי שמעון בר יוחאי במירון שבצפון, ועל קברו של הבבא סאלי בנתיבות שבדרום.

בתפילה ישתתף גם הרב נפתלי רוט מחשובי רבני חב"ד שהוציא קריאה נרגשת לחסידי חב"ד להגיע לאחד ממוקדי התפילה. הרב רוט ביקש כי מי שאינו יכול להגיע לאחד המוקדים יכנס לבית הכנסת באזורו ויקרא פרקי תהילים לרפואתו של הרב.