אבנרי: צה"ל ביצע פשע בלב ים

"בלב ים בוצע הלילה מעשה פשע, התקפה מלחמתית על ספינות סיוע וירי קטלני על פעילי שלום היא מעשה מטורף", מוסר השמאל הקיצוני.

אורנית עצר , י"ח בסיון תש"ע

אבנרי
אבנרי
פלאש 90

איש השמאל הקיצוני וחבר תנועת 'גוש שלום', אורי אבנרי, התייחס היום (שני) להשתלטות צה"ל על המשט לעזה ואמר כי "רק ממשלה מטורפת שאיבדה כל רסן וכל קשר למציאות הייתה מסוגלת למעשה כזה – להתייחס לספינות הנושאות סיוע הומניטארי ופעילי שלום מכל רחבי העולם כאל אויב ולשלוח כוח צבאי אדיר כדי לתקוף אותן במים בינלאומיים, לירות ולהרוג. התירוצים השקריים שמביאים דוברי הממשלה והצבא למעשה הזה לא ישכנעו איש בעולם".

"זהו יום של חרפה למדינת ישראל, יום של חרדה בו אנו מגלים כי עתידנו הופקד בידי חבורה של אנשים חסרי כל אחריות שידם קלה על ההדק. זהו יום הוא יום של בושה וחרפה וגם שיגעון וטפשות ללא גבול, יום בו דאגה ממשלת ישראל להשחיר את שמה של המדינה  בעולם כולו, לספק הוכחות חדשות ומוחצות לתדמית הכוחנית והברוטאלית שכבר יצאה לישראל בזירה הבינלאומית, לייאש ולהרחיק את מעט הידידים שעוד נותרו לה", הוסיף אבנרי.

לדבריו, "היום התבצעה פרובוקציה מול חופי עזה – אך הפרובוקטורים לא היו פעילי השלום שביקשו להגיע לעזה על פי הזמנתם ובקשתם המפורשת של התושבים הפלסטינים. את הפרובוקציה ביצעו ספינות חיל הים וחיילי הקומנדו, במצוותה של ממשלת ישראל, כאשר חסמו את דרכן של הספינות והפעילו כוח קטלני".

עוד אמר כי "הגיע הזמן להסיר את המצור על רצועת עזה, הגורם סבל קשה לתושביה. היום קרעה ממשלת ישראל במו ידיה את המסכה מעל פניה וחשפה את העובדה כי מדינת ישראל לא "התנתקה" מעזה. מי שהתנתק באמת משטח אינו חוסם את הדרכים לשטח הזה ואינו שולח חיילים להרוג ולפצוע את כי מי שמנסה להגיע אליו".

הוא טען כי "מדינת ישראל התחייבה בהסכמי אוסלו לפני 17 שנה לאפשר וגם לעודד הקמת נמל עמוק מים בעזה, דרכו יוכלו הפלסטינים לייבא ולייצא באופן חופשי ולפתח את כלכלתם. הגיע הזמן לממש את ההתחייבות הזאת ולפתוח לרווחה את נמל עזה. רק ברגע שיפתח נמל עזה לתנועה חופשית ובלתי מופרעת, בדיוק כמו בנמל אשדוד ובנמל חיפה, תסתיים באמת התנתקותה של ישראל מרצועת עזה. עד אז, ימשיך העולם – ובצדק – לראות את רצועת עזה כנתונה לכיבוש ישראלי ואת מדינת ישראל כאחראית לגורל התושבים בה".