דאסו סיסטמס רוכשת את ה-Exalead

ענקית התוכנה דאסו סיסטמס רוכשת את מנוע החיפוש הצרפתי הפופולארי Exalead בכ-135 מיליון יורו.

ניר הר זהב , כ"ט בסיון תש"ע

דאסו סיסטמס, חברת התוכנה המתמחת בפתרונות תלת-ממד (3D) וניהול מחזור חיי מוצר (PLM), הודיעה על רכישת חברת Exalead הצרפתית – ספקית פלטפורמות חיפוש ויישומים מבוססי חיפוש (SBA) עבור צרכנים פרטיים ומשתמשים עסקיים – תמורת כ- 135 מיליון יורו.

מדי חודש, יותר מ- 100 מיליון בני אדם מסתמכים על Exalead לחיפוש מידע, גישה ודיווח, כולל חברות כמו Sanofi-Aventis ו- World Bank עבור שימושים עסקיים, ו- Friendstar, Lagardere Active ו- Viamichelin עבור חיפוש צרכני משולב בהקשר (קונטקסטואלי).

Exalead מספקת את הפלטפורמה היחידה בתעשייה שתוכננה מהמסד עד הטפחות עבור יישום עיבוד סמנטי מתקדם לכמויות גדולות של נתונים בהיקף ה- Web ושימוש בהם.

Exalead מביאה תכונות ייחודיות של יכולת התרחבות, זריזות וגמישות ושימושיות לתעשיות כמו בנקאות, קמעונאות, הוצאה לאור, שירותים עסקיים, מדעי החיים ושירותים לצרכנים- בהם גישה קלה למידע הנה חיונית.

"על מנת שנוכל להאיץ את ההטמעה של יישומים מבוססי חיפוש בכל מגזרי השוק, היינו זקוקים לשותף בינלאומי חזק", אמר אלן קוט, מנכ"ל Exalead. "ברית זאת מהווה הזדמנות עצומה עבור שותפים ולקוחות שייהנו מנוכחותה הגלובלית של דאסו סיסטמס." פרנסואה בורדונקל, מייסד משותף של Exalead, הוסיף: "עם יכולותינו בתחום חיפוש בזמן אמת ושפה טבעית, Exalead מספקת חוויית משתמש ייחודית באינטרנט. השילוב עם 3D מייצג את הדור הבא של טכנולוגיית מידע עבור חוויות דומות לחיים (Lifelike experiences). עם דאסו סיסטמס, מספר האנשים שייהנו מהטכנולוגיה שלנו, יגדל באופן עצום."

"עולם החדשנות נמצא בכל מקום והנו עתיר-מידע", אמר ברנרד שרלס, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס. "כולם מחפשים פשטות עם יישומים אינטואיטיביים (Life-like"), אשר מוסיפים ערך למידע הזמין בתוך חברות ומחוצה להן. עם Exalead ושותפיה אנו יכולים לספק רמה חדשה של יישומים מבוססי חיפוש עבור קהילות שיתופיות."