פרשת עמנואל: האב שנעצר שוחרר לביתו

שוטרי מרחב שומרון עצרו את אביה של תלמידת המגמה החסידית בעמנואל, אשר לא התייצב לריצוי מאסרו. בהוראת ביהמ"ש הוא שוחרר הערב.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' בתמוז תש"ע | עודכן: 22:50

פרשת עמנואל
פרשת עמנואל

שוטרי מרחב שומרון עצרו היום (ראשון) את אחד האבות של תלמידות המגמה החסידית בעמנואל אשר לא התייצב לריצוי עונש המאסר שהוטל עליו ביום חמישי.

השוטרים הגיעו לישוב במטרה לחפש את שלושת האבות שלא התייצבו ביום חמישי. באחד הבתים הם איתרו את אחד האבות. בשעה זו האב מעוכב במשטרת מרחב שומרון באריאל.

לטענת האב הוא נמנע מלהתייצב למאסר מכיוון שהוא אב לילד עם צרכים מיוחדים. בשעה זו מבצעים במשטרת מחוז ש"י בדיקה של הסוגיה. אב נוסף הסגיר את עצמו היום לידי שירות בתי הסוהר. 

בתום דיון שנערך הערב בבית המשפט הוחלט לשחררו לביתו. הדיון בעניין צו המאסר שהוצא נגדו נדחה ליום שלישי, אז יתקיים הדיון בעניינן של האימהות שלא התייצבו על פי הצו. 

בתוך כך דווח הערב, כי בית דין רבני בירושלים, אשר התקבל כבורר בין חסידות סלונים לעמותת "נוער כהלכה" בפרשת ההפרדה בעמנואל, החליט כי העותרים בראשות יואב ללום ימשכו עוד הערב את כל העתירות שהגיש נגד האפליה העדתית בבית הספר "בית יעקב" ביישוב.

מנגד החליט בית הדין, כי כל הבנות ילמדו יחדיו בשבוע וחצי שנותרו עד סוף שנת הלימודים, ובמהלך חופשת הקיץ ידונו הצדדים מחדש בהסדרים בין ההורים.