עמנואל:
בג"צ פטר חלק מהאמהות ממאסר

שופטי בג"צ החליטו כי חלק מהאמהות מעמנואל פטורות ממאסר וחלקן יעוכב ביצוע מאסרן עד לאחר שחרור בעליהן. אחת האמהות הפילה עוברה.

אורנית עצר , י' בתמוז תש"ע

אמהות מעמנואל בדיון בבג"ץ
אמהות מעמנואל בדיון בבג"ץ
פלאש 90

שופטי בג"צ החליטו היום כי חלק מהאמהות מעמנואל שהיו צפויות למאסר פטורות ממאסר וחלקן יעוכב ביצוע מאסרן עד לאחר שחרור בעליהן מן הכלא.

בהחלטת בג"צ נכתב כי , "מאסרן של האמהות ששמותיהן מפורטים בנספח המצורף להחלטה זו, שיופקד במזכירות בית המשפט ואת פרסומו אנו אוסרים – פטורות מחובת ההתייצבות למאסר כאמור בהחלטתנו מהטעמים שפורטו בבקשות.האמהות הנוספות, שאינן נכללות בנספח זה, יעוכב ביצוע מאסרן עד לאחר שחרור בעליהן מן הכלא".

בג"צ אף דחה לשני אבות את מועד התייצבותם למאסר בשל נסיבות מיוחדות שלא פורטו, "המאסר נדחה עד ליום כ"ב בתמוז התש"ע (4.7.2010). באותו יום הם יתייצבו עד לשעה 10:00 בתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים".

עוד הודיעו השופטים כי ביום ראשון הקרוב ייערך דיון נוסף בבג"ץ במהלכו תיבחן השאלה בדבר המשך נקיטתם של צעדי אכיפה כנגד ההורים-המפרים. השופטים ציינו כי נוכח התנהגות הקהל בישיבת קודמת יתקיים הדיון הבא בנוכחות בעלי הדין, באי-כוחם וההורים המפרים בלבד. כמו כן תותר כניסתם של נציגי התקשורת.

עוד נקבע כי המנהלת והמורות ישלימו את מסירת התחייבויותיהן ואם לא יעשו כן יתייצבו אף הן הדיון

מוקדם יותר היום דיווחנו כי אחת הנשים, שהייתה אמורה להיאסר, אם ל-12 ילדים, הפילה הלילה את עוברה לאחר ארבעה חודשי הריון.

בציבור החרדי מייחסים את האירוע ללחצים הרבים שעברה האם בתקופה האחרונה בפרשת התלמידות בעמנואל.

ח"כ מנחם מוזס (יהדות התורה) אמר כי "החלטת בג"צ מהווה טראומה לילדים. אטימות לב שלא נראתה מעולם. בג"צ שרוממות כבוד האדם וחירותו בגרונו מראה שוב כי אינו דואג לא לכבוד ולא לחירות. השלכת נשים, אמהות לילדים, מאחורי סורג ובריח בגלל עקרונות דתם היא ענישה מופרזת ובלתי פרופורציונלית. היכן ארגוני הנשים?? מה קרה למועצה לשלום הילד?".