'חייל שהרג במלחמה לא צריך לעמוד לדין'

ראש המכינה הקדם צבאית מעלה אפרים: לא מעמידים לדין חייל שהרג אזרח אויב בעת מלחמה. אזרחי אויב הם אויב.

בני טוקר , י"א בתמוז תש"ע

חיילים בעזה
חיילים בעזה
דובר צה"ל

ראש המכינה הקדם צבאית מעלה אפרים, הרב זאב שרון, תוקף בחריפות את החלטת הפרקליטות הצבאית לקיים שימוע לחייל צה"ל שנאשם בהרג פלשתינים במהלך מבצע עפרת יצוקה, "אני לא מכיר את העובדות, אבל חייל שהורג אזרחים במלחמה לא צריך לעמוד לדין, אזרחי אויב הם אויב ואם תוך כדי לחימה יש סכנת חיים לחיילים אז לא תמיד אפשר להבחין בין חייל לאזרח וצריך להגיב. אני יודע על מקרים רבים, בהם הונף דגל לבן ולמרות זאת הם פעלו נגדנו, כפי שהם פעלו נגדנו מתוך מסגדים".

לדבריו מדינת ישראל מחמירה על עצמה הרבה יותר ממדינות המערב שידועות באכזריותן בעת מלחמה, "אם היינו נוהגים כמו האמריקאים והצ'צ'נים והיינו עובדים לפי הסטנדרטים שלהם מצבנו היה הרבה יותר טוב".

הוא אומר שלא משנה מה שנעשה תמיד מדינות העולם יאשימו אותנו, "לא משנה מה מדינת ישראל עושה, תמיד יגנו אותנו ואם זה ככה אני מעדיף שניקח מקדם בטחון כדי להציל את חיילינו ואני מעדיף להיות מגונה מאשר ללכת ללוויות של חיילינו".

הוא משוכנע שבצה"ל חיילים לא הורגים סתם, "אני לא מכיר את הפרטים  אבל צריך לזכור שזו מחירה של כל מלחמה, אני לא מכיר בצה"ל חיילים שמתעללים, אבל אני כן מעדיף שהם ילכו להלוויות שלהם מאשר שאנחנו נלך להלוויות שלנו".