יהודה משי זהב:
"שבועיים בכלא לא ירתיעו אותנו"

יהודה משי זהב מבהיר: יהודים בגלות סבלו דברים הרבה יותר קשים ולא ויתרו על אמונתם, שבועיים בכלא לא ירתיעו את ההורים מעמנואל.

בני טוקר , י"א בתמוז תש"ע

יהודה משי זהב
יהודה משי זהב
פלאש 90

להאזנה לראיון

יו"ר ארגון זק"א, יהודה משי זהב, אומר בראיון לערוץ 7 כי החלטת בית-המשפט העליון לשלוח תשע  מנשות עמנואל לכלא מיד עם תום מעצר בעליהן היא החלטה קשה ומרושעת, "כל מי שנכח אתמול בדיון והיו שם גם הרבה אנשי תקשורת, כולם שמו לב שההרכב הזה בראשות השופט אדמונד לוי, הפך מהרכב שופט להרכב שהוא צד בעניין. כל מי שקורא את הפרוטוקול לא מבין את מה שכתוב שם, אין קשר בין משפט אחד למשפט שני וזה לא לכבודם של השופטים".

לדבריו שופטי בית המשפט העליון מתקשים להבין שהציבור החרדי לא ייכנע בנושאים דתיים, "הם אינם מבינים שהיו במדינת ישראלים מאבקים רבים כמו מאבקים על חילולי שבת, שם היה ניתן למצוא איזו פשרה בסופו של דבר, אבל במקרה הזה דורשים מאנשים לפעול בניגוד לרבותיהם, זה כמו לחייב אדם דתי לאכול חזיר, עד היום השופטים ידעו להתחמק מהכרעה בנושאים כאלה, אבל בדיעבד טוב שזה נמצא על השולחן כדי שהשופטים יבינו שהם טעו, יהודים במשך שנות גלות סבלו דברים הרבה יותר קשים ולא ויתרו על אמונתם, בטח ששבועיים בכלא לא ירתיעו אותנו".

הוא מאשים את התקשורת בסילוף נתונים ועובדות על הציבור החרדי בתקופה האחרונה, "אין קשר בין מה שכותבים בתקשורת לבין הנתונים האמיתיים, כשכותבים לדוגמא שהחרדים לא עובדים, הרי החרדים כן משולבים בכל ענפי העבודה, יש חרדים בחיל אויר, בנח"ל החרדי, אבל הם לא נותנים לעובדות לבלבל אותם".

משי זהב טוען שהשנאה לחרדים היא משהו אנטישמי, "כמו שהגויים שנאו אותנו כי אנחנו מוסריים יותר ושונים כך גם היום החילונים שונאים את החרדים. זה נובע רק מקנאה ותו לא. אבל זה לא יעזור הציבור החרדי ימשיך באמונתו, החרדים הם אלה שיישארו פה במדינה והם גם אלה שבסופו של דבר ינהלו פה דברים".