מסיקה בשערי מעשיהו:
להתלכד ולהוביל את המדינה

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, קרא בסעודת מלווה מלכה בשערי כלא מעשיהו לציבור הדתי והחרדי להתלכד ולהוביל את המדינה.

עוזי ברוך , ט"ו בתמוז תש"ע

גרשון מסיקה
גרשון מסיקה

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, קרא אמש (מוצאי שבת) בסעודת מלווה מלכה בשערי כלא מעשייהו לציבור הדתי והחרדי, להתלכד ולהוביל את המדינה.

מסיקה הגיע יחד עם תושבים מהשומרון לאירוע המחאה ומלוה מלכה ההמוני מחוץ לחומות כלא מעשיהו, שם יושבים במאסר ההורים מעמנואל.

רב העיר עמנואל, הרב בר-לב, קרא פרק תהילים וראש עירית ביתר עילית, הרב מאיר רובינשטיין, נשא דברי ברכה קצרים שבסיומם הזמין את מסיקה לשאת דברו בפני  המאות הרבות של המשתתפים, רובם הגדול חרדים, שקיבלו אותו בחמימות.

בין השאר אמר מסיקה לקהל ההמונים, כי "אנו נמצאים בתקופה קשה מאוד בתקופה של עיקבתא דמשיחא, תקופה שאפילו עולא אמר עליה 'ייתי ולא אחמינה' (יבאו ולא אראנו - ע.ב). השמאל בפרפורי הגסיסה  שלו מסוכן ביותר. התשקורת, במקום להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה, הפכה לכלב תוקפני כנגד כל מה שרוח ישראל סבא נושב ממנו . השמאל הקיצוני נלחם בתוקף כנגד אותם השומרים על הגחלת. הבג"צ שהוא חוד החנית שלהם תוקף את החרדים והמתנחלים".

לדבריו, "אינני בקי בעובדות שהיו בעמנואל ויתכן שיש מה לתקן, אך ההסתערות רבתי של השמאל הקיצוני נובעת רק מהעובדה שמדובר בחרדים ורחמנא ליצלן הם גם מתנחלים, ועל חטא זה הם אינם יכולים לסלוח. כיום כדי לקבל את הגנת הבג"צ עדיף להיות ערבי או שמאלני. המרגלת ענת קם שסיכנה את ביטחון המדינה יושבת בבית והמחבלים ממשט הטרור שוחררו לאלתר, ואילו כאן רוצים להושיב בכלא אבות ואימהות לילדים רכים, צעד חסר תקדים מקום המדינה. והאבסורד הוא ששליש מהאימהות הן בכלל ספרדיות".מסיקה זכה לתשואות מצד הקהל החרדי הרב ששהה במקום.

"אני קורא מעל במה זאת לבג"צ: אל תשלח ידך אל הנער יש למדינה אויבים גדולים יותר מהחרדים ומהציבור הכתום. לא ניתן למיעוט של 3 אחוזים לכפות את ערכיו באגרסביות ובתוקפנות על כלל הציבור.  נאמר להם: 'קשוט עצמך תחילה' -  הסתכלו על פרות הבאושים שמצמיח החינוך של השמאל הריקני: סמים, אלימות, פעולה נגד המדינה, ירידה מהארץ, בורות בערכי היהדות. 'טלו קורה מבין עיניכם!' אני פונה לכל הציבור הדתי והחרדי להתאחד, לשלב ידיים ולהנהיג את העם", הוסיף מסיקה.

לסיכום ציין ראש המועצה, כי "כל ילד יודע כי המגמה והכיון ברורים: כבר בשנת הלימודים הקודמת למעלה מ50 אחוזים מתלמידי כיתות א' היו דתיים או חרדים - עתידנו לפנינו.  לא יעזור להם, בעזר ה' נתאחד, כאיש אחד בלב אחד ואז אין כוח שיעמוד בדרכנו". לאחר מכן התקיימו במקום "מלוה מלכה" ושבע ברכות.