יעלון: גיור כהלכה בדרכי נועם - צו השעה

בכנס שנערך הערב (ראשון) בבית מורשה בירושלים נחנך "המכון למדיניות הגיור", המבקש לקרב ליהדות רבבות אזרחים מזרע ישראל.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ב בתמוז תש"ע

יעלון
יעלון
צילום: יששכר רואס באדיבות כנס ירושלים

בכנס שנערך הערב (ראשון) בבית מורשה בירושלים נחנך "המכון למדיניות הגיור" בהשתתפות השר משה (בוגי) יעלון, שר הרווחה יצחק הרצוג,  יו"ר הסוכנות – נתן שרנסקי, השופט אליקים רובינשטיין, אלוף (מיל.) אלעזר שטרן, הרב דוד סתיו, הרב יובל שרלו, פרופ' בנימין איש שלום, נשיא בית מורשה והאחראי מטעם הממשלה לנושא הגיור והרב ד"ר בנימין לאו אשר מכהן כראש המרכז ליהדות וחברה בבית מורשה בירושלים.

הכנס אשר נפתח בנאומו של המשנה לראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים השר משה (בוגי) יעלון עסק בהצגת "המכון למדיניות הגיור בישראל".

המכון החדש למדיניות הגיור בישראל, מבקש לשאת באחריות לקרב את אותם רבבות אזרחים מזרע ישראל שמבקשים להיות חלק מהעם היהודי. מטרותיו של המכון החדש הינה להקל בתהליכי הגיור בישראל ובכך לקרב לעולם היהדות אזרחים ישראלים רבים אשר  עד היום לא עמדו בקריטריונים ההלכתיים.

בעניין זה הדגיש יעלון, כי "מתן אפשרות לגיור כהלכה ובדרכי נועם, לכלל אזרחי ישראל הרוצים בכך, זהו צו-שעה ברמה הלאומית. הדרך המוצעת והמובלת ע"י בית מורשה ופרופ' בני איש-שלום בראשו, היא הדרך הנכונה. עלינו כממשלה לפעול כדי ליישמה".

"באותה מידה, עלינו להפגין פתיחות לזרמים שונים ביהדות. גם לכך יש חשיבות רבה ברמה הלאומית. גם בכך, יכול בית מורשה לשמש דוגמא ומופת. הדיון בשאלות של מדיניות חברתית וצדק חברתי, נוגעות בחזון הציונות, בייעוד הציונות או במילים אחרות: מה המשמעות של היות מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי", הוסיף יעלון.