אשכנזי: על ממשלת לבנון למנוע יציאת המשט

הרמטכ"ל אשכנזי, המבקר בבסיס קליטה ומיון לרגל פתיחת "גיוס אוגוסט", אומר כי על ממשלת לבנון האחריות למניעת יציאת "המשט הלבנוני".

קובי פינקלר , י"ד באב תש"ע

נדע לעצור. אשכנזי
נדע לעצור. אשכנזי
פלאש 90

הרמטכ"ל אשכנזי, המבקר בבסיס קליטה ומיון לרגל פתיחת "גיוס אוגוסט", אמר בצהריים (ראשון) כי על ממשלת לבנון האחריות למניעת יציאת הספינות לעזה. עם זאת ציין הרמטכ"ל, כי צה"ל ערוך גם למקרה בו הספינות תחלטנה לצאת לדרך ולהגיע לרצועה.

בוקר נפתח בבסיס הקליטה והמיון של צה"ל "גיוס אוגוסט" של המיועדים לשירות ביחידות השדה. השנה נפתח הגיוס דווקא על חיילי חטיבת גבעתי וחיילי חיל האיסוף הקרבי.

בתשובה לשאלת אחד החיילים לגבי גלעד שליט אמר הרמטכ"ל: "אנחנו שלחנו אותו ולנו יש את המחויבות להשיבו ולהחזירו. מעבר לכך אין ראוי שנדבר".

בשיחה עם כתבים צבאיים בתום שרשרת החיול של המתגייסים החדשים התייחס הרמטכ"ל גם לנושא ועדות החקירה בנושא המשט. הרמטכ"ל אומר כי עמדתו ועמדת הצבא היתה ועודנה שיש לשמור על חיסיון החיילים והמפקדים ועל התחקירים הצבאיים העלולים לפגוע בבטחון המדינה ויחד עם זאת הוסיף הרמטכ"ל, צריך לתחקר כל אירוע וכך אנחנו נוהגים בכל מקרה ומקרה.

בהתייחסו לסוגיית לוחם סיירת מטכ"ל נדב היימן ולשאלה האם ראוי שחייל כזה יחזור לשרת ביחידה ציין הרמטכ"ל, כי אכן מדובר בשאלה טובה וכי יש להמתין עד לסיום התחקירים בנושא.

במהלך התדרוך התייחס הרמטכ"ל לשאלת ההצטיידות במטוס הקרב העתידי F-35, ואמר כי לחיל האויר ולמערכת הביטחון היתה תמיד חשיבות שהיה לה את מטוס קרב הטוב בעולם וכך אנחנו גם חושבים לגבי מטוס זה, "יחד עם זה אנחנו רק ממליצים וממשלת ישראל היא זו שבסופו של דבר קובעת את צרכי הביטחון של ישראל" .