"ידיעות - כבר לא העיתון של המדינה"

גונן גינת עורך בעיתון ישראל היום אמר בתגובה לסקר לפיו העיתון נפוץ מידיעות אחרונות ואמר "הם חשבו שהמדינה שלהם, הציבור אמר לא".

בני טוקר , י"ז באב תש"ע

ישראל היום
ישראל היום

בעקבות סקר TGI  שקבע כי העיתון ישראל היום נפוץ יותר מהעיתון ידיעות אחרונות, אומר העיתונאי גונן גינת, עורך בעיתון ישראל היום, "עברנו את ידיעות אחרונות וזו תחושה טובה מאוד, הוכח שהציבור מעריך איכות והצלחנו כי אנחנו עושים עיתון טוב".

לדבריו ידיעות מפסידים בגלל חטא היוהרה, "הם מפסידים כי אנחנו נמצאים, אבל גם בגלל היהירות והתחושה של אנשי ידיעות שהמדינה נמצאת בידיים שלהם, זו תבוסתה של היהירות, הם חשבו במשך שנים שהמדינה שלהם זה מה שהם שידרו לקוראים, אנחנו בעלי הבית של המדינה, אבל הציבור אמר להם לא".

גינת מציין שלפי התגובות עושה רושם שבידיעות אחרונות עדיין לא מבינים שהמציאות השתנתה, "זה מזכיר לי את קריסת הגוש הסובייטי, כששליט רומניה צ'אוצ'סקו נופף להמונים שהפגינו נגדו, הוא חשב שהם איתו הוא לא הבין שהסיטואציה השתנתה, להבדיל אלף אלפי הבדלות גם בידיעות לא מבינים שהמציאות השתנתה".

הוא מציין שהעיתון ידיעות מסרב עד היום להכיר בטעויות הגדולות שלו, "הם תמכו בהתנתקות הם קידמו אותה ועד היום הם לא מסוגלים לומר טעינו. הם עמדו לימין ממשלת אולמרט, ממשלה מושחתת ששר אחד מתוכה בכלא ונגד ראש הממשלה שלה יש כתב אישום, ביום שפורסם שיש כתב אישום נגדו הם כתבו את זה בעמוד פנימי בטור זניח, הם פשוט לא מסוגלים להכיר במציאות".

לדבריו העיתון ישראל היום קבע נורמות חדשות במלחמה בשחיתות הציבורית, "אנחנו נלחמנו בשחיתות, אלה נורמות שלא היו קודם לכן, ולא מדובר בזוטות כי השחיתות הציבורית היא איום בטחוני קיומי על מדינת ישראל".

הוא מברך את העיתון בשבע שזכה בקרב העיתונים של הציבור הדתי לאומי, "אני רוצה לברך אותכם מגיע לכם ברכות על ההישג שהוא בהחלט משמעותי".