קסם הפרי ברמת הגולן

סיור ב"רכבת הקוטפים", קטיף עצמי של פירות העונה – ישר מהעץ, ביקור בבית האריזה והדרכה הלכתית: כלאים, ערלה, מעשרות ועוד.

תגיות: רמת הגולן
קובי פינקלר , כ"ג באב תש"ע

הכל התחיל כשסבא משה עלה לארץ ב1936. מלכתחילה היה ברור לו שהוא יעסוק בחקלאות, וכשעלה בידו – עבר סבא לגור בכפר הרוא"ה שם היתה לו רפת קטנה ופרדס של הדרים.

את חלומו של סבא משה המשיכו כאן ברמת הגולן. אל אברהם שדה בנו של סבא משה, הצטרף ברוך מרגלית, ויחד הם הקימו את בית האריזה.בית האריזה הישן לא היה אלא בית ספר סורי פרוץ, ובו עמדה מכונת המיון הפרימיטיבית. את הפירות היו קוטפים לארגזים, ומביאים לבית האריזה טיפין טיפין.

אט אט גדלו המטעים ובשנת 1997 הוקם בית האריזה במקומו הנוכחי. אמנם מאז גדל בית האריזה יותר מכפליים, משני חדרי קירור עברנו לשישה, ואין שנה בה לא ניטע מטע חדש.

במקום גדלים הפירות הנשירים: שזיפים, תפוחים ואגסים. משמשים נקטרינות ואפרסקים. לאלו נוספו בשנים האחרונות גם רימונים, ואף מטעים של הדרים: לימונים, תפוזים, פומליות וקלמנטינות.

בלב מטעי הפרי ברמת הגולן פועל מרכז המבקרים "קסם הפרי". חוויה ייחודית ומרתקת בה תוכלו לראות את העצים מקרוב קרוב, לחזות בתהליך האריזה האוטומטי, וכמובן לטעום את הפרי טרי טרי ישר מהעץ.

בואו לסיור מהנה שמשלב קטיף עצמי, נסיעה ברכבת בתוך המטעים וביקור בבית האריזה. מסע קסום בעקבות הפרי מהעץ ועד לחנות

סיור ב"רכבת הקוטפים",קטיף עצמי של פירות העונה – ישר מהעץ,ביקור בבית האריזה וכמובן הדרכה הלכתית: כלאים, ערלה, מעשרות ועוד – הלכה למעשה!

איפה? במטעי מושב נוב (בין נוב לאבני איתן פונים מזרחה). לבירורים: 052-8109713

שעות פעילות:

א-ה – 8:00 – 18:00

שישי – 8:00 – 14:00

איך מגיעים:

מכביש 98 פונים לכיוון מזרח:

למגיעים מכיוון דרום- פניה ימינה כ- 700 מטרים לאחר הכניסה לאבני איתן

למגיעים מכיוון צפון- פניה שמאלה כ- 1800 מטרים לאחר הכניסה למושב נוב

לאחר 1450 מטרים נוספים- פניה נוספת ימינה ומשם למגרש החניה