ויינשטיין: לא להחליט בינתיים על הרמטכ"ל הבא

היועמ"ש הבהיר לברק כי אין מניעה משפטית בהמשך התייעצויות לקראת מינוי הרמטכ"ל הבא אך לא ניתן לקבל החלטה על כך.

חגי הוברמן , כ"ח באב תש"ע

נכנע לחופש הביטוי. יהודה וינשטיין
נכנע לחופש הביטוי. יהודה וינשטיין
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר היום לשר הביטחון, כי אין מניעה משפטית בהמשך קיום התייעצויות וראיונות לקראת מינוי הרמטכ"ל הבא, אך נוכח הנסיבות ועל רקע השלכות אפשריות של בירור התלונה, לא ניתן יהיה, בשלב זה, להחליט על בחירת הרמטכ"ל עד למיצוי בירור התלונה של אייל ארד, "שייעשה בהקדם האפשרי".

הדברים נאמרו במכתב ששיגר רן נזרי, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, לח"כ נחמן שי בעקבות פנייתו. נזרי כותב כי "היועץ המשפטי לממשלה קיים היום דיון בנושא בהשתתפות פרקליט המדינה, ראש אח"מ ובכירים נוספים, ובסיומו הוחלט על מתכונת חקירה פלילית ממוקדת שתיערך בהמשך לתלונה שהוגשה הבוקר על-ידי אייל ארד, בנוגע לזיוף מסמך של משרד הפרסום ויחסי הציבור שבבעלותו".

נזרי מציין כי "נוכח הרגישות המובנת של התלונה והשלכותיה האפשריות, ביקש היועץ המשפטי שהחקירה תתבצע במהירות האפשרית. אציין כי בנסיבות הענין, אין מקום לעירוב השב"כ או המלמ"ב בנושא, והחקירה תתבצע על ידי משטרת ישראל כמקובל".

נזרי מדגיש כי "היועץ המשפטי לממשלה הבהיר לשר הביטחון, כי אין מניעה משפטית בהמשך קיום התייעצויות וראיונות לקראת מינוי הרמטכ"ל הבא, אך נוכח הנסיבות ועל רקע השלכות אפשריות של בירור התלונה, לא ניתן יהיה, בשלב זה, להחליט על בחירת הרמטכ"ל עד למיצוי בירור התלונה, שייעשה כאמור בהקדם האפשרי".