"בניזרי – קרבן המשפט הישראלי המעוות"

ח"כ ניסים זאב מסכם את תחושות התרוממות הנפש, כהגדרתו, במסיבת אירוסי בנו של השר לשעבר, האסיר כיום שלמה בניזרי.

שמעון כהן , ו' באלול תש"ע

בניזרי בבית המשפט. ארכיון
בניזרי בבית המשפט. ארכיון
צילום: פלאש 90

צמרת ש"ס השתתפה אתמול בשמחת אירוסיו של בנו של השר לשעבר, האסיר כיום, שלמה בניזרי. חבר הכנסת ניסים זאב, איש התנועה סיפר על האירוע אותו הוא מגדיר כ"התרוממות הנפש".

חבר הכנסת זאב מספר על דברי התורה שאמר הרב עובדיה יוסף, על השתתפותם של השרים ישי ואטיאס וחברי הכנסת של ש"ס, ולאחר מכן הגיעו גם הרבנים הראשיים, הרב עמאר והרב מצגר. כמו כן הגיעו למקום הרב יעקב יוסף, הרב אלבז ורבנים אחרים. "עלו וירדו ראשי ישיבות כדי להזדהות עם איש חינוך שכולו חסד ותורה. זו הייתה אמירה של זעקה על העוול שנגרם. על גזר דין שזועק לשמים", אומר זאב המזכיר את מועד האירוע בשבוע שלאחר פרשת שופטים ושוטרים ולפני הוראת ה'לא תעשה עוול במשפט'. הוא מזכיר שבדרך כלל מוגדרת העדפת הגדול על פני הקטן כעוול, אולם העוול המשמעותי והגדול מכולם הוא הענשת הגדול בגלל היותו גדול.

"הוא קורבן של המשפט הישראלי המעוות", אומר חבר הכנסת זאב הרואה בבניזרי קורבן שנבחר על ידי המערכת כדי להציג דוגמא לעם ישראל כולו, כפי שבית המשפט הכריז כאשר החליט להחמיר פי שלוש את עונשו כדי להרתיע את הציבור.

"הוא דיבר איתנו, חיבק את כולם במאור פנים גדול", מספר זאב המוסיף ואומר: "גם בביקורים שלי אותו בכלא הוא נראה רגוע מאוד. התורה מחזיקה אותו. יש בו התעלות נפש ועשייה ברוכה. הוא מעביר שיעורי תורה בכלא. באחת הפעמים נכחתי. שם מחבקים אותו כולם, אבל כל זה עדיין לא מניח את הדעת לנוכח העונש הכבד".