"מופתי ירושלים": צפו למלחמת דת

שוב התכחשות פלסטינית מוחלטת לזיקה היהודית לא"י. "המופתי של פלסטין" קורא למוסלמים להגן על ירושלים ומזהיר ממלחמת דת.

דלית הלוי , ז' באלול תש"ע

מקפיצה את האמריקאים. ירושלים
מקפיצה את האמריקאים. ירושלים

"המופתי של ירושלים ופלסטין", מוחמד חוסיין, מזהיר מפני פריצתה של מלחמת דת בשל חתירתה של ישראל לטענתו להשתלט על המקומות הקדושים למוסלמים. בראיון המתפרסם באתר באינטרנט "אילאף" (17 באוגוסט 2010) אמר מוחמד חוסיין, כי ישראל השקיעה מאמצים רבים למחוק את המאפיינים האסלאמיים של ירושלים, חברון וערים נוספות ולהוכית את הזיקה היהודית אליהן. 

עוד טען מוחמד חוסיין, כי החלטת ישראל להכליל את מערת המכפלה וקבר רחל במסגרת אתרי המורשת היהודית הינה ניסיון להשתלט על המקומות הדתיים ולהציב עובדות בשטח. לדבריו, התקופה הנוכחית מתאפיינת לא במלחמה בה נעשה שימוש בתותחים או בטילים אלא במלחמת דת ומלחמת אמונה וזיוף המורשת וההיסטוריה האסלאמית.

"ישראל מבצעת תוכנית שטנית לייהוד האדמה הפלסטינית כולה", אמר חוסיין וטען, כי החתירה הישראלית להשתלט על "אתרים אסלאמיים" מוכיחה שישראל אין שורשים של תרבות בארץ הזו והיא מנסה לזייף את ההיסטוריה כדי לשרת את מדיניות ההתפשטות שלה. הוא הזהיר מפני מהלכיה של ישראל הגוררים את האזור לסף של מלחמת דת מסוכנת אשר היא תישא בהשלכותיה.

"המופתי הפלסטיני" חיווה את דעתו שכל המוסלמים צריכים לנקוט בפעולה להצלת המקומות הקדושים ולתמוך באינתיפאדה הפלסטינית, בהזהירו כי צעדיה של ישראל הם בבחינת הקדמה לקראת קבלת החלטה לספח את מסגד אל-אקצה לשם הריסתו ובנייה במקומו של בית המקדש "השקרי" (בלשונו). פעילות זו מתבצעת לדבריו במסגרת התוכנית לייהוד ירושלים של "האויב הציוני" הכוללת אין מתן היתרי בניה לערבים, הריסת בתים, השתלטות הדרגתית על אל-אקצה, הקמת בית כנסת בשיפוליו ועוד.