אשכנזי: הפרשה פוגעת באמון בצה"ל

הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, התייחס לראשונה בפומבי בטקס סיום מחזור נוסף בבית הספר לפיקוד ומטה של צה"ל לפרשיית מסמך גלנט.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' באלול תש"ע

אשכנזי בישיבת קרית שמונה
אשכנזי בישיבת קרית שמונה
צילום: יגאל בוזגלו

הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, התייחס לראשונה בפומבי בטקס סיום מחזור נוסף בבית הספר לפיקוד ומטה של צה"ל לפרשיית מסמך גלנט.

"פרשה זו פוגעת בכולנו כמו גם על המעורבים בה, אולם חמור מכך הפרשה פוגעת באמון של עם ישראל שעל הגנתו אנו מופקדים, על כתפינו יוטל מעתה נטל כפול, להגן ולשמור על עם ישראל ולהוכיח לעם ישראל כי אנו ראויים לאמונו", אמר אשכנזי.

הרמטכ"ל ציין, כי "מזה כעשרה ימים משתף צה"ל פעולה עם החקירה כפי שהתחייבנו כבר עם פתיחתה ולכן אנחנו לא יכולים להתייחס לפרשה עצמה".

"אנחנו חייבים לכם ולכל עם ישראל את התשובות אולם כל מה שאנו יכולים לומר כיום הוא שאנו סומכים על חקירת משטרת ישראל", חתם אשכנזי את התייחסותו.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, התייחס אמש לדיווח לפיו הוא העביר את "מסמך גלנט" לידי הפרקליט הצבאי הראשי, "דבר שלא היה ולא נברא", אומר אשכנזי.

אשכנזי הבהיר בהודעתו "על פי בקשת מפכ"ל המשטרה וצוות החקירה איננו מוסרים מידע אודות החקירה לא למפקדי צה"ל ולא לציבור. זאת חרף העובדה שבתקשורת מתפרסמים לצערי, חצאי אמיתות ומידע לא מדויק המופץ על ידי גורמים שונים. כלל זה חל גם לגבי וכן לגבי עדותי כפי שניתנה".
 
הוא הוסיף "מפקדי צה"ל ואני בכללם משתפים פעולה עם המשטרה, על מנת להבטיח שהחקירה תהיה מהירה ויעילה. צה"ל ואני בראשו נותנים מבטחנו בצוות החקירה, במשטרת ישראל וברשויות אכיפת החוק ואנו משוכנעים כי יגיעו לחקר האמת בהקדם האפשרי. אני מניח כי בתום החקירה יהיה לי ולנו מה לומר".