ח"כ חסון: ברק הצליח במינוי אך נכשל בתהליך

ח"כ יואל חסון, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, אמר כי "ברק נכשל בתהליך וגם לצה"ל נזק משמעותי. אין ספק שהכנסת צריכה לקבל החלטה".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב באלול תש"ע

חסון
חסון
פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב על החלטת שר הביטחון למנות את יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. "זהו המהלך הנכון במטרה להחזיר תפקוד יציב וטוב לצמרת הצבא".

הרמטכ"ל, רב- אלוף גבי אשכנזי, שוחח לפני שעה קלה עם אלוף יואב גלנט וברך אותו על החלטת שר הביטחון לבחור בו כרמטכ"ל ה-20 של צה"ל  וישראל, כך נמסר מדובר צה"ל.

רב- אלוף אשכנזי איחל לאלוף גלנט הצלחה בתפקיד החשוב אליו ייכנס בעוד מספר חודשים והבטיח לו את מלוא הסיוע והעזרה. כמו כן שוחח הרמטכ"ל עם האלופים שהיו מועמדים אף הם לתפקיד: אלוף בני גנץ, אלוף גדי אייזנקוט, אלוף אבי מזרחי ואלוף גדי שמני וביקש מהם להמשיך לפעול לטובת צה"ל והמדינה.

בעקבות הודעת ברק על מינוי גלנט לרמטכ"ל הבא, אומר ח"כ יואל חסון, יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, כי "אהוד ברק הצליח בבחירת הרמטכ"ל הבא ומינה אדם ראוי ומפקד מצטיין שיוכל להמשיך להוביל את צה"ל להצלחות מבצעיות".

"יחד עם זאת, ברק נכשל בתהליך וגרם לצה"ל נזק משמעותי. אין ספק שהכנסת צריכה לקבל החלטה בעקבות תקדים ברק בנוגע לדרך שבה צריך להיבחר הרמטכ"ל הבא", הוסיף חסון.

"לצד הברכות שהאלוף גלנט ראוי להן צריך להזכיר לכל, כולל לשר הביטחון כי חקירת המשטרה בעניין זה לא הסתיימה וצריך לחכות לסיומה. שר הביטחון נחפז שלא לצורך", אמר ח"כ נחמן שי.

"בכל מקרה אין בשום פנים ואופן לעבור לסדר על השתלשלות האירועים שליוותה את התהליך של בחירת הרמטכ"ל החדש. הדרך הנכונה היא לבקש עתה ממבקר המדינה שירחיב את הבדיקה שהוא מנהל עתה לגבי מינוי אלופים בצה"ל, גם לגבי מינוי רמטכ"לים", דברי שי.

המשנה לראש הממשלה, משה יעלון, הביע גם הוא הסתייגות ממינוי יואב גלנט לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, "אני תמה על החיפזון שבמינוי", אמר.

שר הביטחון התקשר לפני דקות אחדות לנשיא המדינה לעדכנו באופן אישי בדבר החלטתו להמליץ על מינוי האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל הבא של מדינת ישראל. הנשיא הודה לשר הביטחון על העדכון ואמר שאין ספק שזהו מינוי ראוי ביותר וכי הוא סמוך ובטוח בהצלחתו העתידית של הרמט"כל החדש.