חוקרים: שמונה סימנים למחלת הסרטן

חוקרים מאנגליה פירסמו אתמול את שמונת התסמינים המגבירים את הסיכויים כי בגוף מתפתחת המחלה.

ערוץ 7 , י"ט באלול תש"ע

רופא. אילוסטרציה
רופא. אילוסטרציה
פלאש 90

צוות מדענים מאוניברסיטת Keele, באנגליה פרסם את רשימת שמונת הסימנים המגבירים משמעותית את החשש כי מחלת הסרטן מקננת בגוף ואם התגלה אחד מהם יש לפנות לרופא.

שמונת התסמינים: דימום מפי הטבעת, אנמיה מחסר ברזל, דם בשתן, שיעול דמי, דימום לאחר תום הווסת, קושי בבליעה, גוש בבדיקה רקטלית וגוש בשד.

המומחים דיווחו בכתב העת הבריטי "התמחות" כי כדי שהרופאים יוכלו לזהות את המחלה עליהם להצטייד במערכות המחשב המתקדמות ביותר ולהיות מודעים לגילו של הנבדק - שילוב של השניים יסייע באימות הבדיקה הרפואית.

עורכי המחקר פירטו, לדוגמה, אם מטופל הוא פחות מ -55 שנים ויש לו שני תסמינים הוא עלול להיות בסיכון גבוה יותר. ישנן עדויות, ע"פ המחקר, כי קושי בבליעה עשוי להיות סימן של סרטן אצל גברים מעל 55 שנים. דם בשתן יכול להיות סימפטום מדאיג במיוחד אצל גברים ונשים מעל גיל 60 שנים".

בכתב העת צויין כי 25 מחקרים קודמים שנערכו בבריטניה, ארה"ב, הולנד, בלגיה, אוסטרליה, דנמרק וגרמניה, קבעו את שמונת הסימפטומים הקלאסיים של מחלת סרטן.

על פי המחקר ישנם מעל 200 סוגים שונים של סרטן ובעלי תסמינים שונים מאוד. "אם אתה שם לב לשינוי חריג ומתמשך בגוף שלך חשוב ללכת להיבדק אצל הרופא שלך", אמר אחד מעורכי המחקר. "כאשר הסרטן מאובחן בשלב מוקדם, יש סיכוי גדול יותר להשגת טיפול מוצלח", ציין.