כצל'ה: להאיץ את בניית רוואבי

"יש לעודד את הממשלה להאיץ את הבנייה ברוואבי כדי שתוכל לאכלס את יהודי תבל הרבים שיגיעו ארצה", אמר הבוקר ח"כ כץ.

חזקי שפירא , כ"א באלול תש"ע

תומך מפתיע בבניית העיר הערבית החדשה מצפון לירושלים: תחת הכותרת "נצורים בדרך לבית הספר", אמר הבוקר (ג) ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) מהאיחוד הלאומי כי "יש לעודד את הממשלה להאיץ את הבנייה ברוואבי כדי שתוכל לאכלס את יהודי תבל הרבים שיגיעו ארצה. הערבים בנו לנו את רמלה ואת לוד, והם יבנו לנו גם את רוואבי שיש לקרוא לה מעתה עטרת צפון".

כ"ץ דיבר ב"כיתה החשופה", מפגן-מחאה של תלמידי הישובים נווה צוף ועטרת הסמוכים לרוואבי, ושל ועד מתיישבי בנימין.המפגינים חוששים מהאיום שתיצור העיר החדשה והכביש אליה, על אפשרות הגעתם לבתי הספר. כ"ץ  הוסיף כי "כל שרי החוץ האמריקאים עסקו רק בלהוציא יהודים מארץ ישראל - אך כמות היהודים ביו"ש רק עולה. אם היום יושבים ביהודה ושומרון 300,000 יהודים, הרי שבעוד 5-10 שנים יהיו כאן מליון".

מפגן התלמידים בכיתה החשופה, במקום בו עתיד להיסלל הכביש בין רמאללה לעיר החדשה, התקיים על רקע הצהרות ראש הממשלה נתניהו כי ימסור 500 דונם בריבונות ישראלית לפלסטינים לטובת כביש גישה לרוואבי. צעד כזה יבתר את מזרח בנימין ממערבה, יהפוך את עטרת ונווה צוף למובלעות בסביבה פלסטינית עוינת, ותושבי הישובים חוששים כי הוא עלול למנוע מילדיהם נסיעה למוסדות החינוך בעפרה שילה ובית אל.

ח"כ כ"ץ הבהיר כי יתנה את כניסת מפלגתו, האיחוד הלאומי, לממשלה - במניעת מסירת כביש הגישה לרוואבי לפלסטינים.  תושבי עטרת ונווה צוף טוענים כי לא ירפו בפעולות המחאה עד שחרב מסירת הכביש תוסר מעל המקום.