ברקת שילם מיליון ורבע ש"ח ל"כוכב נולד"

עיריית ירושלים שילמה מיליון ורבע ש"ח כדי שתוכנית הגמר של "כוכב נולד" תערך בבירה. צעירים רבים חיללו שבת כדי להשתתף בתוכנית.

בני משה , כ"ה באלול תש"ע

עולה ירושלימה. כוכב נולד
עולה ירושלימה. כוכב נולד

עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים שילמו 1.25 מיליוני שקלים על הזכות ש"כוכב נולד" תקיים את תוכנית הגמר בירושלים, כך מדווח "הארץ".

ע"פ הדיווח 300 אלף שקלים ישירות מקופת העירייה; 450 אלף שקלים מהכנסות האירוע תמורת כרטיסים או מכירת חסויות ו-500 אלף שקלים יועברו לקשת מהרשות לפיתוח ירושלים.

בעירייה אמרו שתמורת סכום כזה קיבלה ירושלים חבילת פרסום יוקרתית בשידורי קשת, שכללה פרומואים על אירועי הקיץ בעיר וחשיפה חיובית של ירושלים בעונה האחרונה של כוכב נולד.

"אירוח גמר כוכב נולד בירושלים הוא מהלך נוסף להפיכתה למקום צעיר ותוסס שמהווה אבן שואבת לתושבים מבית ולמבקרים מחוץ", צוטט ברקת. "אם רוצים לשנות תדמית של עיר, לשבור את הדימוי שלה, איך אפשר לעשות את זה טוב יותר מאשר עם כוכב נולד?" שואל ועונה ציון תורג'מן, מנכ"ל "אריאל", החברה הבת של העירייה שמפיקה את האירוע.

חילול שבת: צעירים רבים מכל רחבי הארץ חיללו היום את השבת בנסיון לתפוס מקום בתוכנית שהחלה הערב בבריכת הסולטן למרגלות חומות העיר העתיקה.

בעדה החרדית בירושלים פיזרו בימים האחרונים מודעות הקוראות לציבור להגיע ולהפגין נגד האירוע. "חובת כל איש ישראל אשר רגלי אבותיו עמדו על הר סיני למחות נגד חילול שבת ואביזריהו דגילוי עריות בעיר הקודש, ובכוח הרבים במסירות נפש יוסר שקץ משומם זה מעל חומת עיר הקודש ירושלים תיבנה ותיכונן", חותמים מנסחי המודעה את הודעתם.

מארגני המחאה מגדירים את מופע הגמר כ"מופע תועבה מכוער סמוך למקום המקדש". לפי שעה לא ברור אם כמו באירועים קודמים ייענה הציבור בעדה החרדית למפגן מחאה תקיף ברחובות הבירה, אולם נראה שהמשטרה הניזונה לא אחת מפשקווילים באשר לכוונות העדה החרדית, קוראת את הדברים ומגיעה למסקנות באשר להיערכות.