הממשלה אישרה מינוי גלנט לרמטכ"ל

הממשלה אישרה את מינוי הרמטכ"ל הבא של צה"ל, האלוף יואב גלנט. ברק: גלנט הוא הטוב והראוי מבין המועמדים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באלול תש"ע

המסמך והמהומה. האלוף גלנט
המסמך והמהומה. האלוף גלנט
פלאש 90

הממשלה אישרה כעת את מינוי הרמטכ"ל הבא של צה"ל, האלוף יואב גלנט. לפני הצבעת השרים אמר שר הביטחון, אהוד ברק, כי "בהתאם לחוק יסוד הצבא החלטתי להמליץ בפני הממשלה למנות את האלוף יואב גלנט לתפקיד ראש המטה הכללי ה-20 של צה"ל במקומו של רא"ל גבי אשכנזי שכהונתו מסתיימת ב-14 בפברואר 2011".

"הרמטכ"ל אשכנזי ראוי להערכה רבה על פועלו בכל הקשור לשיקומו של צה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה –  בין היתר הוביל בצבא תנופת אימונים בסדיר ובמילואים, הנהיג את החזרה ליסודות המקצוע הצבאי, כמו גם השבת תחושת המסוגלות לכוחות", הוסיף ברק.

לדבריו, "הבחירה לא הייתה פשוטה – כל המועמדים ראויים, מוכשרים, עתירי ניסיון ובעלי שיעור קומה – עם ישראל יכול להתגאות במפקדיו. בטרם קיבלתי החלטה באשר למועמד שהומלץ לממשלה, קיימתי הליך ארוך ובכלל זה התייעצתי עם אנשים בכירים במערכת הביטחון ובצה"ל בהווה ובעבר, אנשים בעלי ניסיון רב ולחלקם גם היכרות אישית עם המועמדים. קיימתי שיחות עם כל אחד מהמועמדים, בהן עסקנו בהערכת מצב צה"ל, התווית יעדים ורעיונות להיערכות צה"ל  לאתגרי העתיד".

"מתוך שיקול דעת, ניתוח מעמיק של כלל נתוני המועמדים ותכונותיהם, בדגש על האתגרים והמבחנים שבפניהם ניצבת מדינת ישראל וניצב צה"ל, הגעתי לכלל מסקנה כי המועמד הטוב והראוי הינו האלוף יואב גלנט", קבע ברק, "יואב גלנט הינו מפקד בעל אומץ לב יוצא דופן ורקורד מוכח בפיקוד והובלת אנשים גם בקשים שבמבחנים. לאורך השנים בלט יואב בתוך החבורה המובחרת של מפקדי השדה".