יהודית פוגל בעצות על זוגיות ומשפחה

יהודית פוגל בתכניתה "זוגיות ומשפחה" עונה לשאלות הגולשים: על דיכאון אחרי לידה, נתק בין אחים והתערבות האמא בזוגיות.

ערוץ 7 , ו' בתשרי תשע"א

פוגל
פוגל

יהודית פוגל בתכניתה השבועית "זוגיות ומשפחה" עונה לשאלות הגולשים בנושאים אלו.

יהודית פוגל להאזנה

אחת הגולשות חוששת כי אחותה בדיכאון אחרי לידה, "אחותי הצעירה ילדה לפני חודש וחצי אנו חוששים שהיא בדיכאון אחרי לידה, היא לא מחייכת ולא מתפעלת מהתינוק שלה למרות שהוא ילד חמוד ובריא ב"ה. היא גם לא הסכימה להניק אותו למרבית הפלא. הלידות הקודמות עברו בשלום ללא תופעות כלשהן. אנו יכולות להגיש לה את כל העזרה הדרושה אך היא אומרת שאינה יודעת בעצמה למה היא זקוקה בקול עייף. ממש לא נשמעת כמו אחותנו. אנו מאוד דואגות. האם לפנות ישירות אליה אולי לפנות לבעלה איך עוזרים לאחות בצרה?".

יהודית עונה, "תלכי לאחותך, תשבי איתה על הספה בקרבה ואמרי לה: שמנו לב שאת לא כתמול שלשום, מה אפשר לעשות כדי להקל עלייך, אנו לא מוכנים לראות אותך ככה. לא לוותר. לפעמים אדם צריך את הניעור הזה. יש את הבושה, הדחייה, ההכחשה ואף על פי כן אם באים ושוברים את זה אנשים בד"כ משתפים פעולה, כמעט לא רואים מצב שאומרים למישהו אתה לא נראה לי, אני מרגיש שעובר עליך משהו, ואני רוצה לעזור לך - לעיתים נדירות זורקים את המסייע מכול המדרגות. גם אם האדם במצוקה והוא מאוד סגור ומופנם. חשוב לומר - אני שמה לב שאת לא אותו דבר תגידי לי איך לעזור לך. אולי לעשות תורנות. כגון תורנות בשמירה על הילדים הגדולים בשעות אחר הצהרים. אפשר לארגן לה ארוחות צהרים או לדאוג לכביסות. תגידו לה אנו נעשה בשבילך את העבודה. את רק צריכה לדאוג לנוח להתחזק ולדאוג לעצמך. אין מרפא יותר טוב לנפש מזה. אם אחרי שבועיים שלקחתם אחריות והיא משוחררת מהעול הכבד היא לא חוזרת לעצמה, יש מקום לפנות לרופאת המשפחה ולחשוב על טיפול תרופתי, היום זה מקובל".

עוד בתכנית: על מתיחות בין הבעל לאחיו בעקבות חלוקת הירושה של ההורים. על נתק בין אחיות שהיו ידידות נפש לאחר שאחת מהן התבטאה באופן לא ראוי ובחריפות על בעלה של אחותה. על התערבות אם האישה בחיי הזוגיות והמשפחה.