הרמטכ"ל קיבל ארבעת המינים

הרב הראשי לצה"ל, תת-אלוף רפי פרץ, העניק לרמטכ"ל, גבי אשכנזי, את ארבעת המינים, שיונחו בסוכתו.

חגי הוברמן , י"ב בתשרי תשע"א

הרמטכ"ל וארבעת המינים
הרמטכ"ל וארבעת המינים
דובר צה"ל

הרב הראשי לצה"ל, תת-אלוף רפי פרץ העניק אתמול לרמטכ"ל את ארבעת המינים - אלה יונחו בסוכת הרמטכ"ל שתארח במהלך החג קצינים וחיילים מיחידות צה"ל השונות.

גם בכותל-המערבי נערכים לקליטתם של מאות אלפים שיפקדו את הכותל המערבי בחג הסוכות.

ארבע סוכות נבנו ברחבת הכותל המערבי תרומת הנגיד אלי וברכה קליינמאן מארה"ב, שבהן משולבות עבודות אומנות מפוארות לרווחת המתפללים. סוכות אשר האושפיזין שלהם הינם יחד שבטי ישראל על כל גווניו ועדותיו.

לראשונה תיועד סוכה מיוחדת לברכת ארבעת המינים, לאור ההמונים המבקשים לברך על נטילת לולב בשלימות מדאורייתא אף בשאר ימי החג, במקום שהוא ודאי בתחום ירושלים המקודשת, ומידי יום יוצבו במקום עשרות סטים מהודרים של ארבעת המינים תרומת אתרוגי גרוס. יצויין כי כך נוהג מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א הפוקד בימי חול המועד סוכות כל בוקר את רחבת הכותל המערבי לברך על ארבעת המינים.

ברכת הכהנים תתקיים השנה ביום ראשון ג' דחוה"מ סוכות. תפילת שחרית בשעה 8:15, ברכת כהנים של שחרית בשעה 9:00. תפילת מוסף בשעה 9:45 וברכת כהנים של מוסף בשעה 10:00. לאחר מכן יקבלו הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב עמאר, הרב מצגר ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ את העולים לרגל בסוכה.

טקס הכנסת ספר תורה תרומת משפחת ראשיד מלוס אנג'לס יתקיים ביום שישי, ב' דחוה"מ סוכות בשעה 9:30 בבוקר, בליווי תזמורת עם הזמר מנדי ג'רופי. כיבוד יוצב בסוכה הגדולה שברחבת הכותל המערבי.

מנהרות הכותל המערבי ומרכז שרשרת הדורות תהיינה פתוחות לקהל הרחב בהזמנה ובתשלום מראש.