משרד הביטחון:
לא יועברו שטחים לרוואבי

סגן שר הביטחון מבהיר כי לא יועברו שטחים לפלסטינים לטובת סלילת הכביש לעיר רוואבי, ממזרח ליישוב עטרת בבנימין.

אורנית עצר , י"ג בתשרי תשע"א

רוואבי - מבט מעטרת
רוואבי - מבט מעטרת
חגי הוברמן

סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, מבהיר כי לא יועברו שטחים לפלסטינים לטובת סלילת הכביש לעיר רוואבי, ממזרח ליישוב עטרת בבנימין.

בתשובה לשאילתא בנושא של ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) כתב וילנאי כי "על פי עמדת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אין הסכמה ישראלית לבקשה הפלסטינית להעברת שטחים. לפלסטינים הוצעו מספר חלופות ללא שטח ממעמד C ל-B".

עוד ציין כי משרד הביטחון פועל למול הרשות הפלסטינית והיזם על מנת לקדם סיכום שיעלה בקנה אחד עם האינטרסים הישראלים".

ח"כ אריאל אמר בתגובה כי "טוב לראות שעדיין נותרה טיפת שפיות במשרד הביטחון, ושלא שועים שם לכל דרישה מטורפת של הפלסטינים. הציר המחבר בין נוה צוף לצומת המשטרה הבריטית (כביש 465) הוא נכס בטחוני ומדיני של המדינה, ואין ספק שעצם מיקומה של רוואבי בא לאתגר את האחיזה הישראלית שם".

לדבריו, "הפקרות הבנייה הפלסטינית עלולה לעלות בחיי אדם מקרב תושבי עטרת ונוה צוף, וגם ליצור רצף טריטוריאלי פלסטיני שעלול להתפתח לכדי כר פורה להתארגנויות טרור".

בפורום שרי הליכוד שהתקיים לפני כחודש התנגדו מרבית השרים להצהרות נתניהו כי יעביר 500 דונם מריבונות ישראלית לשליטה פלסטינאית, לטובת בניית כביש גישה לעיר החדשה רוואבי.

העיר נבנית בימים אלו בקצב מסחרר, ועתידה להכיל כארבעים אלף איש ולשמש חיבור-עתידי לשטח בבעלות מדינה פלשתינאית עצמאית. היא נבנית עשרים קילומטרים מצפון לירושלים, ו-28 ק"מ בלבד ממזרח לנמל התעופה בן-גוריון.

נציין כי ביישוב עטרת מזהירים זה זמן רב כי מסירת הכביש לשליטה פלשתינאית, תיצור רצף טריטוריאלי משמעותי מרמאללה ועד שכם, תהפוך את יישובי הסביבה הישראלים למובלעות ותהווה תשתית מצוינת למדינה פלסטינית דה-פקטו.