אשכנזי גילה: בשבועיים האחרונים סוכלו פיגועים

גורמים צבאיים מאשרים כי כוחות צה"ל עצרו בשבוע החולף כמה עשרות חשודים בפעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון.

חגי הוברמן , י"ג בתשרי תשע"א

חיילים על גבול הרצועה
חיילים על גבול הרצועה
פלאש 90

"צה"ל הצליח לסכל בשבועיים וחצי האחרונים כמה פיגועים ביהודה ושומרון" - כך גילה היום (שלישי) הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, במהלך הביקור שערך בתרגיל של חטיבת הצנחנים.

אשכנזי לא פירט, אולם גורמים צבאיים מאשרים כי כוחות צה"ל עצרו בשבוע החולף כמה עשרות חשודים בפעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון.

בהופעה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אמר היום אשכנזי כי "תפקידנו להיערך לכל התרחישים והאפשרויות. אנחנו נערכים לכל האופציות – גם שהמשא ומתן יצליח וגם שייכשל או שייתקל במבוי סתום". הרמטכ"ל הוסיף והתייחס לכך ש"צה"ל שומר לעצמו חופש פעולה ביטחוני בכל יהודה ושומרון - אין פשרות בזה".

אשכנזי הדגיש כי "ישנם מגעים עם הפלשתינים בנושא הביטחון אך אין זה תחליף לצה"ל".

"יש ציפייה בשטח הפלשתיני להתקדמות אך היא ציפייה מפוכחת. גם אם המשא ומתן יגיע למבוי סתום ההערכה היא שיהיו אירועים אלימים, אך לא גל טרור כפי שהיה בשנת 2000. יש גופים שינסו לפגוע במשא ומתן, אנו יודעים כי אלו גופים הפועלים בהשראה איראנית ומבקשים לגרום להכשלתו של המשא ומתן", הוסיף רא"ל אשכנזי.

בתוך כך, ראש המנהל האזרחי, תא"ל יואב מרדכי ומפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ניצן אלון, סיירו היום בגזרת שכם ונפגשו, בין היתר, עם מושל שכם, ג'יבריל אל-בכרי. עוד ביקרו הקצינים בקבר יוסף העובר שיפוצים נרחבים בתקופה האחרונה, תחת פיקוח המנהל האזרחי, זאת כדי לעקוב אחר השינויים במקום.